TVP "Zranione ptaki. Serial turecki bije rekordy popularności. Kiedy pojawi się ostatni odcinek?

"Wspaniałe stulecie", "Imperium miłości" czy "Miłosne potyczki" to tylko kilka spośród wielu tureckich produkcji, które pokochali Polacy. Od kilku miesięcy wśród widzów TVP szczególną popularnością cieszy się serial "Zranione ptaki". W czym tkwi sekret fenomenu tej telenoweli?

Stacja, która zdecydowanie przoduje w emisji tureckich seriali, to TVP. "Zranione ptaki" to produkcja z 2019 roku, której pierwszy odcinek pojawił się na antenie Telewizji Polskiej w marcu 2022 roku.

Zobacz wideo Tureckie seriale hitem wśród polskich widzów. Od czego zaczął się ten fenomen?

"Zranione ptaki". Serial turecki o zawiłych losach przyszywanego rodzeństwa

Główną bohaterką serialu jest Meryem, która wychowuje swojego przyszywanego brata, mera. Chłopiec został podrzucony jej ojcu, Durmusowi, który nie wiedząc co zrobić z dzieckiem, postanowił je sprzedać. Plany pokrzyżowało mu aresztowanie, w wyniku którego trafił do więzienia. Po incydencie Meryem decyduje się wziąć Ömera w opiekę. Chce zapewnić mu bezpieczeństwo i otoczyć go należytą opieką. Nie wie jednak, że historia chłopca kryje wiele mrocznych tajemnic. Ömer okazuje się być uprowadzonym synem wpływowego biznesmena.

 

Obsada serialu. Gdzie można obejrzeć "Zranione ptaki"?

W roli Meryem możemy podziwiać aktorkę Gizem Arikan, zaś chłopca, Ömera, gra Emre Mete Sönmez. W obsadzie serialu znaleźli się również m.in. Ali Yasin Özegemen, Özgür Özberk, Elif Erol czy Cemre Melis Cinar znana z uwielbianego przez widzów "Wspaniałego stulecia".

Turecka produkcja dostępna jest m.in. na TVP VOD. "Zranione ptaki" emituje również stacja TVP2 od poniedziałku do piątku o godzinie 18:45. Ostatni odcinek serialu pojawi się na antenie prawdopodobnie na początku 2023 roku, jednak na razie Telewizja Polska nie podała szczegółowych informacji. Warto nadmienić, że polskie wersje odcinków zostały skrócone do 45 min, a więc ich ilość różni się od oryginału. 

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: