Publiczność wybuczała... kurę. Chwilę później zwierzę zagrało patriotyczną pieśń

Swoich sił w programach telewizyjnych próbują nie tylko ludzie. Nierzadko właściciele zgłaszają do nich swojego utalentowanego pupila. Do wytresowanych psów, kotów czy papug publiczność zdążyła się już przyzwyczaić, ale nikt się nie spodziewał, że muzycznie uzdolniona może być też kura. Zwierzę zagrało na pianinie kilka taktów patriotycznej pieśni.

Wielokrotnie mieliśmy okazję przekonać się, jak muzyka wpływa na zwierzęta w naszym otoczeniu. Krowy i owce uwielbiają słuchać muzyki klasycznej, a psy często wyją w akompaniamencie naszych ulubionych utworów. Rzadko jednak zdarza się, by pupil był utalentowany muzycznie. Choć znane są przypadki zwierząt z niezwykłym poczuciem rytmu, umiejętność gry na instrumencie to znacznie wyższy poziom. Zamiłowanie do gry na pianinie cechowało pewną amerykańską kurę, która dała się poznać jako prawdziwa patriotka.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Najpierw ją wybuczeli, potem nie mogli uwierzyć własnym oczom

Jokgu była dwuletnią kurą rasy Brama, gdy trafiła do największego amerykańskiego talent show. Jej właścicielki, Shannon Myers i Seiree Arii nie tylko prowadziły gospodarstwo, ale też utworzyły ze swoich podopiecznych zespół o nazwie Flockstars. Jako najbardziej utalentowana członkini Jokgu miała okazję reprezentować koleżanki z grzędy w 12. sezonie "America's Got Talent". Zarówno publiczność, jak i jurorzy nie kryli zaskoczenia, gdy zwierzę pojawiło się na scenie, a Myers zasugerowała, że jej wychowanka za chwilę zagra na keyboardzie. Widocznie zestresowana kura początkowo nie chciała współpracować, co sprawiło, że niedowierzający widzowie zaczęli ostro wyrażać swoje niezadowolenie. Chwilę później zagrała jednak pierwsze takty patriotycznej pieśni "America the Beautiful" wprawiając ich w osłupienie.

 

Jury w składzie Howie Mandel, Mel B, Heidi Klum i Simon Cowell zgodnie zagłosowali za przepuszczeniem nietypowej uczestniczki do następnego etapu programu.

Internetowy fenomen

W kolejnym odcinku Jokgu nie miała jednak tyle szczęścia. Na scenie w utworze Steppenwolf "Born to be Wild" miała wspierać ją inna muzycznie utalentowana kura, Aichan, jednak jej obecność pogrążyła show. Ptaki zgodnie odmówiły współpracy i zapisały się w historii amerykańskiego "Mam Talent", których występ na kolejnym etapie rywalizacji został przerwany przez wszystkich jurorów. Choć zwierzęta odpadły z konkursu, ich popularność nie zmalała. Otrzymywały zaproszenia do telewizji, o ich umiejętnościach pisały światowe media i wypuściły własną markę internetowych kartek okolicznościowych. Właścicielki kur prowadziły też profile zwierząt w mediach społecznościowych, na Instagramie, YouTube i Facebooku, gdzie można zobaczyć, jak wykonują choćby muzykę klasyczną, m.in. arie operowe.

 

Na niektórych nagraniach zamieszczanych na kanale Two Creative Chicks widać, jak właścicielki pomagają nieznającym teorii muzyki kurom wskazując odpowiednie klawisze za pomocą lasera, na innych można się jednak przekonać, że zwierzęta nauczyły się utworów na pamięć. Jokgu zmarła w marcu 2020 roku.

Więcej o: