Wytańczyli przesłanie dla dzieci prześladowanych w szkole. Jurorzy nie kryli łez

Attraction Juniors to węgierski teatr cieni, który kontynuuje pasję grupy Attraction - zwycięzców brytyjskiego "Mam Talent". Tworzący go młodzi artyści odznaczają się jednak taką samą wrażliwością, jak ich starsi koledzy. Również spróbowali swoich sił w programie telewizyjnym, przygotowując wyjątkowy spektakl poruszający problem prześladowania ze strony rówieśników.

Już samo wejście na scenę młodych artystów z teatru cieni Attraction Juniors spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Wszystko za sprawą oczywistego skojarzenia z grupą Attraction, która wygrała 7. edycję brytyjskiego "Mam Talent" jako pierwsi w historii uczestnicy z innego kraju. Węgierscy performerzy utworzyli więc sekcję dziecięcą, chcąc powtórzyć sukces i zaznajamiać ze sztuką młodsze pokolenie. Na jej czele stanął Martin Szucs, syn lidera oryginalnego Attraction, Zoltána Szucsa.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pani Anita w programie 'Milionerzy' Strzelała i wygrała 75 tys. zł. Nagranie wywołało burzę w sieci. "Powinni prześledzić jej grę"

Proste i mocne przesłanie dla rówieśników

Attraction Juniors wzięli udział w przesłuchaniach do 15. edycji "Britain's Got Talent", osiem edycji po sukcesie ojca szefa juniorów. Martin przyznał przed jurorami, że to w młodych siła i przygotowany przez nich program będzie lepszy, niż ten zaprezentowany przez dorosłych. W czasie przesłuchania członkowie grupy mieli od 10 do 17 lat. Grupa wspomagała się wizualizacjami nawiązującymi do social mediów, ale większość tworzonych przez nich figur powstawała analogowo, wyłącznie za pomocą odpowiedniego ułożenia ciała. Taneczno-teatralny spektakl cieni opowiadał historię dzieci doświadczających prześladowania w szkole. Za podkład muzyczny posłużyła piosenka "Tomorrow" Alicii Morton z musicalu "Annie", który również dotyka tematyki prześladowań zarówno online, jak i ze strony rówieśników. Już w pierwszej minucie występu zarówno publiczność, jak i jurorzy nie kryli wzruszenia.

 

Juniorzy i seniorzy o podobnej wrażliwości

Przewodniczący jury, Simon Cowell, zwrócił uwagę, że młodzi artyści również mają łzy w oczach. Docenił, że potrafią współprzeżywać własne występy razem z publicznością. Dodał, że od początku miał przeczucie, że będzie to wyjątkowy casting.

Myślę, że wasz występ bardzo dobrze wpasowuje się w dzisiejsze czasy zdominowane przez social media. Podoba mi się przesłanie, jest bardzo proste i wydaje mi się, że jesteście olbrzymią inspiracją dla innych.

- skomentowała Amanda Holden.

Używacie waszych talentów, by zmieniać świat pozytywnym przesłaniem. To, co robicie jest piękne, płynie prosto z serca i wymaga wyobraźni.

- dodali pozostali jurorzy. Grupa awansowała do następnej rundy, jednak nie udało im się dotrzeć do półfinału.

Kura Jokgu potrafi grać na keyboardzie Publiczność wybuczała... kurę. Chwilę później zwierzę zagrało patriotyczną pieśń

Attraction, węgierska grupa teatru cieni, która wygrała 7. edycję programu również odnosili się do silnych emocji publiczności. Podczas swojego przesłuchania przedstawili historię rodziny próbującej poradzić sobie z tragiczną śmiercią ojca na wojnie. W drugim etapie zaprezentowali autobiograficzną opowieść lidera grupy, Zoltana, któremu po trudnej walce z chorobą zmarła matka, a pocieszeniem była dla niego wiadomość, że jego ukochana jest w ciąży. W finale zwyciężyli patriotycznym hołdem dla Wielkiej Brytanii i jej historii. Po emisji występu Attraction Juniors założyciel teatru cieni pogratulował młodym artystom, w tym swoim dzieciom. Poza dowodzącym grupom Martinem wśród nich jest również córka Zoltana, Liza.

Więcej o: