Przez pasję był bezdomny, w "Mam Talent" dostał drugą szansę. Niewiarygodne, co zrobił z ciałem

Dla niektórych uczestników programy telewizyjne są nie tylko szansą, by pokazać swój talent szerszej publiczności, ale też całkowicie odmienić dotychczasowe życie. W takiej sytuacji był młody tancerz, Alonzo "Turf" Jones, który przez dwa lata żył na ulicy. Uczestnik doświadczył kryzysu bezdomności, bo rodzina nie chciała zaakceptować jego pasji.

Niektóre pasje bywają silniejsze niż zakazy. Alonzo Jones, występujący pod pseudonimem Turf, przekonał się o tym na bazie własnych doświadczeń. Spędził dwa lata na ulicy, próbując wyżyć ze swojego największego hobby - tańca. Gdy dopracował umiejętności do perfekcji, zdecydował się wziąć udział w 7. edycji amerykańskiego "Mam Talent". Prezentowany przez niego styl okazał się nowością dla widzów programu.

"Przetańczyłbym całą noc"

Matka chłopaka wyrzuciła go z domu po tym, jak dowiedziała się, że zamierza poświęcić życie tańcu. Turf nie porzucił jednak swojej pasji, ukończył szkołę i zaczął zarabiać jako uliczny performer, tańcząc na ulicach rodzinnego miasta i ćwicząc nowe układy w każdej wolnej chwili. Za zarobione pieniądze mógł pozwolić sobie na nocleg w hostelu.

Byłem bezdomnym na ulicy przez około dwa lata. Codziennie po prostu występowałem na ulicy… Wybierałem między tym, czy chcę sobie pójść i dostać pokój w hotelu, czy po prostu tańczyć i ćwiczyć, aż wzejdzie słońce… Wierzcie lub nie, ale właściwie przetańczyłbym całą noc.

- powiedział w wywiadzie. Przed kamerami przyznał też, że od czasu tego kryzysu nie próbował kontaktować się z rodziną. Po dwóch latach udało mu się wynająć mieszkanie i gdy tylko jego sytuacja się ustabilizowała, postanowił spróbować swoich sił w amerykańskiej edycji "Mam Talent". To, jak odebrano występ przerosło oczekiwania młodego tancerza. Zarówno widzów, jak i jurorów zaszokowała wyjątkowa elastyczność jego ciała. Tancerz wystąpił do utworu "Boom Boom Pow", a przygotowany przez niego układ wydawał się być w zwolnionym tempie. Kończyny Turfa były jak z gumy!

Attraction Juniors wzruszyli jurorów 'Mam Talent' Wytańczyli przesłanie dla dzieci prześladowanych w szkole. Jurorzy nie kryli łez

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

 

Być inspiracją dla osób w podobnej sytuacji

Członkowie jury, Howard Stern, Sharon Osbourne, i Howie Mandel zgodnie zagłosowali za przepuszczeniem Alonzo do kolejnego etapu programu. W swojej ocenie podkreślili, że performer musiał doświadczyć trudności, z jakimi większość z osób siedzących przed telewizorami nigdy nie będzie miała styczności, a mimo to udało mu się rozwinąć swój talent. Uczestnikowi trudno było powstrzymać łzy.

Chcę, by każdy dzieciak, który nas teraz ogląda i któremu zabroniono tańczyć wiedział, że może to robić. Mam nadzieję, że właśnie to udowodniłem.

- powiedział wzruszony Turf. W następnym etapie został przypisany do grupy solowych tancerzy i zwyciężył w swojej kategorii, tańcząc do utworu Lila Wayne'a, "I Am Not a Human Being". Alozno zwyciężył również w ćwierćfinałach, kolejny raz testując granice możliwości swojego ciała.

Catie Turner Była wyśmiewana za oryginalny wygląd. Napisała o tym piosenkę i zachwyciła gwiazdy

Z konkursem pożegnał się dopiero w półfinałach. Mimo to, udział w "America's Got Talent" zapewnił mu rozpoznawalność i pozwolił utrzymywać się z pasji. Turf nie zrezygnował również z występów ulicznych. Pojawił się też w kilku produkcjach filmowych.

Więcej o: