Komedia "o krajowej jedynce" podbija Netfliksa. Fabuła jest odjechana

Serial komediowy w reżyserii Grzegorza Jaroszuka oraz Jakuba Piątka premierę miał na początku grudnia. Od tego czasu produkcja cieszy się niemałym zainteresowaniem rodzimych widzów. "Pewnego razu na krajowej jedynce" wbiło się bowiem na drugie miejsce wśród najpopularniejszych w Polsce produkcji.

"Pewnego razu na krajowej jedynce" to utrzymany w konwencji czarnego humoru serial komediowy, do którego scenariusz napisała Dorota Trzaska. Już samo wprowadzenie w fabułę brzmi dość sensacyjnie: grupa skłóconych ze sobą nieznajomych jest zmuszona wspólnie wyruszyć w drogę. Sęk w tym, że samochód, którym jadą, wcześniej został użyty podczas ucieczki po napadzie na bank.

Czarna komedia Netfliksa wciągnęła Polaków

Jakby tego było mało, to w samochodzie schowane są ciągle skradzione dwa miliony złotych. Pasażerowie je znajdują i chcą zatrzymać. Ale złodziej, który pieniądze ukradł i zostawił je w aucie, ciągle grasuje na wolności i nie cofnie się przed niczym, żeby je odzyskać.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Serial ma sześć odcinków, a pierwszy z nich zaczyna się od tego, że cierpiący na brak gotówki wdowiec decyduje się zabrać w podróż do Czech dwójkę pasażerów. W nieoczekiwany sposób postój na stacji benzynowej wywraca ich plany do góry nogami. Odjeżdżają stamtąd bowiem przez pomyłkę samochodem kryminalisty, który niezwłocznie wyrusza w pościg.

Zobacz wideo "Pewnego razu na krajowej jedynce". Nowy komediowy serial Netfliksa po polsku

W głównych rolach wystąpili Juliusz Chrząstowski, Anna Ilczuk, Łukasz Garlicki, Michał Sikorski oraz Maja Wolska. Zobaczymy także Mateusza Króla, który szerokiej publiczności dał się poznać jako odtwórca roli króla Kazimierza Wielkiego w "Koronie królów" (a także jako Kasztelan w dość popularnej serii reklam). Reżyserami serialu są Grzegorz Jaroszuk i znany z "Prime Time" Jakub Piątek. Przypomnijmy, "Prime Time" z Bartoszem Bielenią w roli głównej nominowane było na prestiżowym festiwalu Sundance do głównej nagroda jury dla najlepszego dramatu zagranicznego. Film otrzymał także na Festiwalu Filmowym w Gdyni dwa Złote Lwy. 

Serial nie miał szczególnie nachalnej promocji, a i tak udało mu się załapać do polskiego TOP10 Netfliksa i to na wysokie miejsce drugie. To dość dobrze świadczy o tym, że materiał mówi sam za siebie. Niewątpliwie warto dać mu szansę.

'Pewnego razu na krajowej jedynce''Pewnego razu na krajowej jedynce' TOP10 na Netliksie

Serial idealnie nadaje się na szybki wieczorny seans w tygodniu, bo ma bardzo krótkie odcinki - nie trwają zazwyczaj dłużej niż pół godziny. Serial zbiera też całkiem przychylne recenzje. Recenzenci zachwalają dobór obsady i to, jak aktorzy sobie z powierzonym zadaniem poradzili. Krytycy zauważają, że scenarzystce udało się poruszyć sporo różnorodnych tematów, takich jak: kreowanie fałszywego wizerunku w sieci, łapanie mężczyzn na dziecko, aborcja czy alkoholizm. Małgorzata Major z Wirtualnych Mediów zachwala retro klimat i udane zdjęcia. Z kolei Marta Ossowska z wp.pl zaznacza, że jest produkcją mile zaskoczona i twierdzi, że to "powiew świeżości w rodzimej kinematografii". 

Więcej o: