To koniec "Ojca Mateusza"? Piotr Polk rozwiewa wątpliwości dotyczące przyszłości serialu

"Ojciec Mateusz" emitowany jest na antenie TVP1 od 2008 roku. Po zakończeniu umowy z dotychczasowym producentem, grupą ATM, wielu widzów zaczęło się zastanawiać, czy to oznacza koniec serialu. Piotr Polk w wywiadzie dla Plejady rozwiewa wątpliwości w kwestii 29. sezonu.

W październiku pojawiła się informacja o zakończeniu współpracy Telewizji Polskiej z dotychczasowym producentem "Ojca Mateusza", ATM Grupą. Od 13 lat serial notuje wysokie wyniki oglądalności, TVP zdecydowała jednak o nieprzedłużaniu umowy z producentem, który współpracował ze stacją od 13. sezonu. To dlatego wielu fanów i widzów serialu zaczęło zastanawiać się, czy może to oznaczać jego koniec. Ostatni odcinek 28. sezonu wyemitowano 2 grudnia 2022 roku. Co dalej z produkcją? Czy możemy spodziewać się kolejnych odcinków?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

ATM Grupa - Materiały promocyjne "Ojciec Mateusz" wraca na antenę. Żmijewski nie tylko zagrał główną rolę

To koniec "Ojca Mateusza"? Piotr Polk rozwiewa wątpliwości

"Ojciec Mateusz" emitowany jest na antenie TVP1 od 13 lat. Przez ten czas widzowie zdążyli się zżyć z głównymi bohaterami. Nic więc dziwnego, że gdy poinformowano o końcu współpracy z dotychczasowych producentem, pojawiły się wątpliwości dotyczące przyszłości kultowego już serialu. O tym, czy powstanie 29. sezon niedawno wypowiedział się Piotr Polk, grający komendanta Oresta Możejkę. – 22 listopada weszliśmy na plan kolejnego sezonu – rozwiał wątpliwości aktor w rozmowie z Plejadą. Fani mogą więc być spokojni o najbliższą przyszłość ulubionej produkcji.

Kadr z serialu 'Niepruhi' Zagraniczne wersje polskich seriali. Czy też odniosły sukces?

Piotr Polk o pracy na planie "Ojca Mateusza". "Myślałem, że nakręcimy 13 odcinków i tyle"

Polk opowiedział też o swoich wrażeniach z pracy na planie. – Owszem, czasem te podróże między Warszawą a Sandomierzem bywają męczące, ale przynajmniej mam poczucie jakiejś różnorodności. (...) A poza wszystkim, lubię tego Możejkę – przyznał aktor, który wcale nie zamierza odchodzić z serialu. Co ciekawe, gdy w 2008 roku wyemitowano pierwsze odcinki, nikt nie spodziewał się aż takiego sukcesu. – Myślałem, że nakręcimy 13 odcinków i tyle. Ale zaczęliśmy nagrywać drugi sezon, potem trzeci, czwarty… I tak trwa to do dziś – wyznał Polk.

Zobacz wideo Tureckie seriale hitem wśród polskich widzów. Od czego zaczął się ten fenomen?
Więcej o: