Fani serii są wściekli na Netfliksa. Jenna Ortega tańczyła na planie "Wednesday", czekając na wynik testu na koronawirusa

Duża krytyka spadła na Netfliksa i twórców serialu "Wednesday" po tym, jak odtwórczyni tytułowej roli, Jenna Ortega udzieliła wywiadu, w którym przyznała, że była zmuszona kręcić słynną taneczną scenę z czwartego odcinka serialu, mając objawy zakażenia koronawirusem.

Serial "Wednesday", który opowiada o tytułowej córce znanej z serii "Rodzina Addamsów" obecnie jest jednym z najpopularniejszych seriali na Netfliksie. Najbardziej sławną sceną z tej serii jest ta, w której główna bohaterka tańczy na szkolnym balu do piosenki "Goo Goo Muck" zespołu The Cramps. Jenna Ortega, która wciela się w tytułową bohaterkę udzieliła ostatnio wywiadu dla "NME", wyznała, że grając tę scenę zmagała się z koronawirusem.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie Gazeta.pl >>

Zobacz wideo „Wednesday" — nowy serial Netfliksa od Tima Burtona. Jenna Ortega jako Wednesday Addams

Jenna Ortega zdradziła, że pracowała z objawami koronawirusa

W rozmowie z brytyjskim magazynem Ortega opowiedziała o tym, że pomimo, że tego dnia wstała z łóżka z objawami przypominającymi COVID-19, to poszła w takim stanie na plan i nagrywała tę słynną scenę z czwartego odcinka serii, czekając na wyniki testu.:

To było szaleństwo. To był mój pierwszy dzień z koronawirusem, więc okropnie się nagrywało tę scenę. Obudziłam się i to było dziwne, bo ja nigdy nie choruję, a nawet jeśli, to nieszczególnie poważnie. Tymczasem tutaj czułam się, jakbym została potrącona samochodem, a w moim gardle siedział mały goblin który mnie tam drapał. Między kolejnymi ujęciami dostawałam leki i czekaliśmy na pozytywny wynik testu
 

Gdy aktorka otrzymała już pozytywny wynik testu, szybko została skierowana na kwarantannę. Gdy już wyzdrowiała, zależało jej na tym, aby nagrać tę scenę jeszcze raz, ale nie było już na to czasu. Sama aktorka stwierdziła, że pewnie mogła zagrać ją lepiej, choć widzowie raczej w ogóle o tym nie myślą, ponieważ taniec Wednesday jest obecnie wielkim przebojem w mediach społecznościowych.

Jenna Ortega również sama ułożyła choreografię do tej sceny. Przyznała, że główną inspiracją była dla niej twórczość takich artystów, jak Siouxsie Sioux, Lisa Loring, Lene Lovich, czy Denis Lavant. Zobaczyła także wiele nagrań z imprez gotów w latach osiemdziesiątych.

Wielu nie podoba się taka decyzja twórców serialu

Część internautów jest wściekła na producentów "Wednesday". Uważają, że w momencie, kiedy Ortega zaalarmowała ekipę o swoim kiepskim stanie, powinni od razu wstrzymać pracę na planie. Kontynuacja zdjęć aż do wyniku testu była ich zdaniem nieodpowiedzialna i narażała samą aktorkę, jak i resztę ekipy na pogorszenie się ich stanu zdrowia.

Wielka krytyka w mediach społecznościowych spowodowała, że Netflix wydał oficjalne oświadczenie, w którym tłumaczy się ze swojego postępowania. Możemy przeczytać w nim: "Na planie przestrzegano surowych protokołów COVID, a po potwierdzeniu pozytywnego testu produkcja zabrała Jenna z planu".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: