W TVN24 przypomnieli, o czym zapomniał Jacek Kurski, a co obiecał kilka lat temu. "Nie zachował się honorowo"

Nowa posada Jacka Kurskiego w Banku Światowym nadal wzbudza wiele kontrowersji i dla wielu jest powodem do żartów. W "Faktach" TVN poświęcono kilka minut na "pożegnalny" materiał dla byłego prezesa Telewizji Polskiej. Jednak, to w satyrycznym programie TVN24 "Szkło kontaktowe" prowadzący zdecydowli się wyjawić o nim dwa nieznane dotąd fakty z przeszłości, które stawiają go w niekorzystnym świetle.

- Oficjalnie rekomendował go prezes NBP Adam Glapiński. W oficjalnym komunikacie jest o wielu talentach Kurskiego i doświadczeniu. O budowaniu partyjnej propagandy w TVP nie ma ani słowa - tak Anita Werner zapowiedziała materiał w "Faktach" o nowej pracy Jacka Kurskiego. Opowiadano o nowej posadzie byłego szefa TVP, a to wszystko okraszono także nagraniem, na którym widać, jak Kurski chodzi po sejmie w ekscentrycznych okularach.

Więcej informacji ze świata telewizji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 134

W "Szkle kontaktowym" wyszły na jaw nieznane fakty o Kurskim

Przeszłością byłego prezesa Telewizji Polskiej zajęli się także dziennikarze "Szkła kontaktowego", czyli Tomasz Sianecki i Tomasz Jachimek.

- On przegrał ze mną zakład i jest mi winny butelkę whisky, myślę, że już z osiem lat co najmniej – powiedział Jachimek

Wtedy Sianecki także podzielił się wiadomością na temat Jacka Kurskiego. Powiedział, że kiedyś był widzem "Szkła kontaktowego". Tutaj należy wspomnieć, że za jego kadencji w 2016 roku, w TVP Info pojawił się program "W tyle wizji", który jest oparty na bardzo podobnych zasadach, co "Szkło kontaktowe".

ATM Grupa - Materiały promocyjneTo koniec "Ojca Mateusza"? Piotr Polk rozwiewa wątpliwości

- Kiedyś pan Jacek Kurski oglądał nie tylko telewizją publiczną, ale i nas, i napisał mi, że nie mówi się "kopalń", ale "kopalni". Ja mu na to natychmiast, że to nieprawda, że to jest oboczność. Wtedy on zaproponował ten zakład, założyliśmy się i przegrał – opowiadał Sianecki.

- A czy honorowo się zachował? – spytał Jachimek.

- Nie, ale czy pana to zaskoczyło? – padła rozweselona odpowiedź.

Jacek Kurski jedzie do Waszyngtonu. Co będzie robił w Banku Światowym?

Jak przekazał Narodowy Bank Polski, kandydatura Jacka Kurskiego została zgłoszona przez prezesa NBP Adama Glapińskiego jako Gubernatora RP w Banku Światowym. "Zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem, że tu też dobrze przysłużę się Polsce" – napisał były prezes w Telewizji Polskiej w mediach społecznościowych. Wcześniej ponoć starał się o fotel ministra cyfryzacji, ale nie wyraził na to zgody prezes Jarosław Kaczyński. 

Jacek Kurski odszedł z Telewizji Polskiej na początku września. Rada Mediów Narodowych odwołała go ze stanowiska prezesa TVP i powołała w jego miejsce Mateusza Matyszkowicza.

Telewizyjna bitwa na filmy w wigilijny wieczór. 'Kevin sam w domu' i 'Znachor' polecą w tym samym czasieTrudny wybór: "Kevin sam w domu" i "Znachor" polecą w Wigilie w tym samym czasie

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: