Lady Gaga odtworzyła taniec Wednesday na TikToku. "Na miejscu Jenny Ortegi oszalałabym"

Twórcy nowego serialu Netfliksa z Timem Burtonem na czele zadbali o estetykę całej produkcji, ale to konkretne sceny wyjątkowo zapadły widzom w pamięć. Jedną z nich jest scena tańca głównej bohaterki. Nietypowy układ choreograficzny próbują powtórzyć internauci z całego świata. Do popularnego trendu dołączyła niedawno również Lady Gaga.

"Wednesday", nowa propozycja Netfliksa osadzona w uniwersum "Rodziny Addamsów" zadebiutowała na platformie w środę 23 listopada 2022 i od dnia premiery jej popularność wciąż rośnie, bijąc rekordy należące wcześniej do "Stranger Things". Miles Millar, Alfred Gough i Tim Burton zadbali o wyjątkową estetykę serialu. Jej najlepszym przykładem jest słynna scena tańca głównej bohaterki, którą zdążyły już odtworzyć tysiące internautów. Trend przyciągnął również celebrytów. Niedawno dołączyła do niego Lady Gaga.

Jenna Ortega jako Wednesday Addams w scenie tańca w serialu 'Wednesday' Netflixa Ludzie oszaleli na punkcie sceny tańca Wednesday. Zobaczcie reakcję ekipy filmowej

Gaga zachwycona produkcją Netfliksa

Wokalistka od lat jest fanką twórczości Tima Burtona i kilkukrotnie miała okazję zamienić z reżyserem, z którym łączy ją nieszablonowe podejście do sztuki, kilka słów. Spotkali się między innymi podczas drugiej koncertowej rezydentury artystki, "Enigma".

Lady Gaga przyznała, że obejrzała "Wednesday" z przyjemnością. Jej fani zwracają też uwagę, że artystka nieprzypadkowo urodziła się właśnie w środę. Na nagraniu opublikowanym na TikToku samodzielnie przygotowuje make-up i stylizację, a następnie odtwarza wybrane, charakterystyczne ruchy Jenny Ortegi z serialu, ograniczając choreografię do kilkunastu sekund. Zmodyfikowała również podkład muzyczny. Interpretacja Gagi spotkała się jednak z ciepłym przyjęciem odbiorców. Polubiło je ponad 1,6 mln użytkowników.

Na miejscu Jenny Ortegi oszalałabym.
To, że mogłem to zobaczyć, to nic innego jak sam zaszczyt w najczystszej postaci.
Już nawet Gaga wplątała się w ten taniec! Ortega musi to zobaczyć.

- komentują użytkownicy TikToka.

To wszystko dzieło samej Wednesday

Autorką choreografii do utworu "Goo Goo Muck" The Cramps jest odtwórczyni głównej roli, Jenna Ortega. Inspirowały ją taneczne wyczyny z imprez gotyckich w latach 80., działalność ówczesnych artystek, Siouxsie Sioux czy Lene Lovich, a także Lisa Loring, wcielająca się w Wednesday w sitcomie z lat 60. W niedawnym wywiadzie udzielonym "NME" aktorka przyznała, że w dniu kręcenia sceny tańca uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa i pojawiła się na planie chora, co wzbudziło kontrowersje. Mimo próśb Ortegi, ujęć jednak nie powtórzono. Choroba nie przeszkodziła jednak w uzyskaniu satysfakcjonujących rezultatów. Choreografia została już nazwana przez odbiorców "tańcem z "Pulp Fiction" XXI wieku".

Jenna Ortega jako Wednesday Addams w scenie tańca w serialu 'Wednesday' Netflixa Fani są oburzeni. Jenna Ortega była na planie "Wednesday" z objawami COVID-19

Zobacz wideo Wywiad z Mieczysławem Gorzką

"Wednesday" można oglądać na platformie Netflix.

Więcej o: