Aktor z "Barw Szczęścia" nowym prezenterem TVP. Prowadzi serwis informacyjny

Znany z "Barw Szczęścia" i "Prawa Agaty" Krystian Kukułka zasilił redakcję TVP Info. Aktor już wcześniej był powiązany ze stacją, prowadząc m.in. poranne pasmo i udzielając się w lokalnej TVP3 Warszawa. Jak informuje portal Wirtualne Media, zespół poszerzył się też o kolejne dwie osoby.

Zespół stacji TVP Info wciąż się rozrasta. Jesienią dołączyła do niego Monika Maciejewska, prowadząca serwisy i pasma informacyjne, a w maju Urszula Matysiak, prowadząca "Wstaje Dzień", wcześniej związana z lokalną TVP3 Gdańsk. Portal Wirtualne Media poinformował, że niedawno dołączył do nich również Krystian Kukułka, który przez większość kariery pracował jako aktor serialowy.

Wypromowały go "Barwy Szczęścia" i "Pierwsza Miłość"

Choć dziś woli pracę w telewizji jako prezenter, nie aktor, to aktorstwo było jego pierwszą miłością. Dosłownie, bo to w serialu "Pierwsza Miłość" debiutował w 2004 rolą kelnera, jednak później znów otrzymał w nim angaż jako klient pubu "Barbarian". Szerszej publiczności Kukułka dał się jednak poznać przede wszystkim jako Ernest Chowański w popularnym serialu TVP "Barwy Szczęścia", z którym jest związany od 2014 roku. Zagrał również w "Hotelu 52" (recepcjonista Damian Makowski), "Prawie Agaty" (jako aplikant), "Przyjaciółkach" (Ksawery) i dostał epizodyczne role m.in. w produkcjach "Komisarz Alex" i "Na Sygnale". W 2015 ukończył Wydział Aktorski PWST w Krakowie - Filię we Wrocławiu. Obecnie jest jednak związany głównie ze stacją TVP jako prezenter wiadomości.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Aktor już wcześniej był związany z dziennikarskim obliczem stacji

Posada prezentera w TVP Info nie jest debiutem Kukułki na tym stanowisku. W latach 2017-2018 był jednym z gospodarzy programu „Dzień dobry Polsko" emitowanego w TVP1. Działał również jako reporter TVP3 Warszawa, prezentując najnowsze wiadomości ze stolicy, o czym informował fanów za pośrednictwem konta na Instagramie.

Zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego.

- podpisał zdjęcie aktor. Prowadził również poranny program "Warszawski Dzień" i relacjonował m.in. 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu razem z Pauliną Pieńkowską.

 
 
 

W obecnej roli można go oglądać od 8 grudnia 2022 roku.

Więcej o: