Największe telewizyjne wpadki w programach na żywo. Niektóre bawią, inne mrożą krew w żyłach

Transmitowanie programu telewizyjnego na żywo jest niemałym wyzwaniem dla całej ekipy. W takiej sytuacji nie ma miejsca na powtórki czy sprytny montaż. Prowadzący muszą do perfekcji opanować scenariusz oraz stres, bo nawet drobne potknięcia nie umykają uwadze widzów. Przypomnijmy najgłośniejsze telewizyjne wpadki

Choć niektóre wpadki gwiazd potrafią bawić do łez, to inne mogą budzić grozę. Oto 5 najpopularniejszych telewizyjnych wpadek.

Zobacz wideo Paulina Sykut-Jeżyna o zabawnych sytuacjach i wpadkach. "Było ciężko wytrzymać"

Dzieci wpadły do gabinetu podczas transmisji na żywo. Profesor próbował zachować powagę

To wideo widział chyba każdy. Mieszkający w Korei Północnej profesor Robert Kelly połączył się ze studiem programu BBC, by udzielić wywiadu. Podczas rozmowy na żywo do jego gabinetu najpierw weszła córka, żywo zainteresowana tym co robi tata, a następnie na chodziku do pokoju wjechał jej młodszy brat. Jakby tego było mało, chwilę później do gabinetu wbiegła żona profesora, próbując wyciągnąć maluchy z pomieszczenia. Kelly przez cały czas brawurowo zachowywał powagę, mimo iż sytuacja była naprawdę zabawna. Nagranie tej wpadki ma już ponad 50 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

 

Niezręczne pytanie. Dziennikarka nie przygotowała się do wywiadu

Kathie Lee Gifford nie przygotowała się do tego wywiadu. Gdy w 2012 roku na kanapie programu śniadaniowego "Today" zasiadł aktor Martin Short promujący film "Madagaskar 3", dziennikarka zaczęła pytać go o samopoczucie i relacje z żoną. Najwyraźniej Gifford nie zrobiła odpowiedniego rozeznania, bowiem w tamtym momencie żona Shorta nie żyła od dwóch lat. Mimo to aktor odpowiadał wymijająco na stawiane pytania i nie wyprowadził dziennikarki z błędu.

 

Gwóźdź programu. Polała się krew

W naszym rodzimym programie śniadaniowym "Pytanie na śniadanie" również doszło do poważnej wpadki. W 2016 roku gościem programu był iluzjonista, Pan Ząbek. Magdalena Rogalska wzięła udział w pokazie, jednak niestety nie wszystko poszło tak, jak prowadzący by tego oczekiwali. Gdy dziennikarka przebiła dłoń gwoździem i zaczęła krzyczeć z bólu, program natychmiast przerwano.

 

"Szyny były złe i podwozie było złe". Kto pamięta tę wpadkę?

Za sprawą tego nagrania Ewa Michalska została zapamiętana przez widzów TVP. W 2007 roku doszło do wykolejenia pociągu towarowego w Nowogardzie. Na miejsce zdarzenia wysłano dziennikarkę, która próbowała na antenie opowiedzieć o przyczynach wypadku. Niestety sama nie do końca wiedziała co tak naprawdę się wydarzyło. — Szyny były złe, a podwozie… podwozie też było złe — mówiła Michalska w programie na żywo.

 

Musiała oddać koronę. Prowadzący pomylił jej nazwisko

W 2015 roku konkurs Miss Universe prowadził Steve Harvey. Podczas ogłaszania zwyciężczyni pomylił Kolumbijkę, Ariadnę Gutierrez Arevalo, z Filipinką, Pią Alonzo Wurzbach. Gdy Arevalo otrzymała już koronę od poprzedniczki, Harvey zorientował się o pomyłce i natychmiast próbował uratować sytuację. Kobieta musiała oddać koronę Wurzbach, a na jej twarzy widać było ogromne rozczarowanie.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: