Netflix ma nowy hit. "Wednesday" przebiła konkurencję w topie wszech czasów

"Wednesday" może się pochwalić kolejnym rekordem na Netfliksie. Obecnie jest już drugim najchętniej oglądanym anglojęzycznym serialem w historii na platformie, wyprzedzając produkcję "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" w Top 10. Serial z Jenną Ortegą w roli głównej wciąż ma jednak zansę na zdobycie pierwszego miejsca.

Serialowy spin-off "Rodziny Addamsów" jest obecnie trzecim serialem w historii tej platformy streamingowej o miliardowej liczbie godzin oglądania. Tym sposobem produkcja "Wednesday" znalazła się na podium obok czwartego sezonu "Stranger Things" i "Squid Game".

Więcej informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 134

Droga "Wednesday" na szczyt

W globalnym zestawieniu Netfliksa od 5 do 11 grudnia serial "Wednesday" zgromadził łącznie 269,67 milionów godzin oglądania, co sprawiło, że produkcja pokonała "Dahmera - Potwora" i stała się nowym numerem dwa wśród anglojęzycznych seriali Netfliksa wszech czasów.

Serial miał premierę 23 listopada, to jego pierwszy tydzień pełnej dostępności przypada na okres od 28 listopada do 4 grudnia. W tym czasie "Wednesday" oglądano aż przez 411,29 mln godzin, a we wcześniejszym niepełnym okresie, na który składają się pięć dni, serial stremowano przez 341,23 mln godzin.

Łącznie serial do tej pory serial był streamowany aż przez 1,02 miliarda godzin. Teraz tylko czwarty sezon "Stranger Things", który wystartował w dwóch częściach w maju i lipcu tego roku, stoi na drodze serialowi z Jenną Ortegą w roli głównej do streamingowego rekordu. Oraz "Squid Game", jeśli brać pod uwagę seriale nieanglojęzyczne, ale Netflix rozgranicza te dwie kategorie.

 

Oto całe Top 10 najchętniej oglądanych anglojęzycznych produkcji przez pierwsze 28 dni na Netfliksie w historii:

  1. "Stranger Things" - sezon 4 (1,352 mld godzin),
  2. "Wednesday" (1.,02 mld godzin)
  3. "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" (865,22 mln godzin),
  4. "Bridgertonowie" - sezon 2 (656,26 mln godzin),
  5. "Bridgertonowie" - sezon 1 (625,49 mln godzin),
  6. "Stranger Things" - sezon 3 (582,10 mln godzin),
  7. "Lucyfer" - sezon 5 (569,48 mln godzin),
  8. "Wiedźmin" - sezon 1 (541,01 mln godzin),
  9. "Kim jest Anna" (511,92 mln godzin),
  10. "Trzynaście powodów" - sezon 2 (496,12 mln godzin).

Południowokoreański serial "Squid Game" był oglądany w ciągu pierwszych 28 dni przez 1,65 mld godzin. Warto tutaj wspomnieć, że top wszech czasów Netfliksa zamyka się po 28 dniach od premiery danej produkcji, a streamingowy gigant zaczął udostępniać dane dopiero w czerwcu 2021 roku. 

"Wendesday" wciąż z szansą na pierwsze miejsce

Jednak dla serialu o Wednesday Addams ten okres jeszcze się nie zakończył. Jeśli biorąc dotychczasowy wynik, który uzyskał serial przez początkowe 19 dni, to średnio był oglądany przez 53,68 mln godzin dziennie. Chociaż każdego dnia wyniki są równe, ale jeśli podobny wynik utrzyma się przez następne dni, to "Wednesday" ma szansę skończyć swoje pierwsze 28 dni na platformie z wynikiem oglądania przez 1,50 mld godzin.

Oczywiście większość seriali największą popularność ma w drugim tygodniu od premiery, ale produkcja Tima Burtona cały czas cieszy się ogromną widownią. Na ostateczny wynik musimy jeszcze poczekać, ale w tym wypadku pierwsze miejsce dla "Wednesday" jest bardzo prawdopodobne.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: