Wiedza 5-latka z geografii nagrodzona złotym przyciskiem. Niewielu zrobiłoby to, co on

Najmłodsi uczestnicy talent show zaskakują nie tylko śpiewem czy tańcem, ale również wiedzą, Takim przypadkiem był 5-letni uczestnik "Mam Talent", który zaskoczył widzów i jurorów imponującą wiedzą z zakresu geografii. Czy udałoby wam się powtórzyć zadanie, którego podjął się na castingu?

5-letni Kristian Alakkad wszedł na scenę nieśmiało, ale swoją wiedzą onieśmielił niejednego widza maltańskiej edycji "Mam Talent". Zaspokajając ciekawość jurorów powiedział, że zamierza nazywać losowo wybierane kraje na mapie świata.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zadanie nie należało do najprostszych

ONZ uznaje, że na świecie jest 195 państw, a liczba ta powiększa się do 201 wliczając państwa uwzględniane nie przez wszystkich członków organizacji. Mały pasjonat geografii podjął jednak trud, by nie tylko poznać je wszystkie, ale też umieć odpowiednio je umiejscowić. Przez trzy minuty podawał odpowiednie nazwy, a weryfikowała je multimedialna mapa kilkukrotnie większa od niego. Bez chwili zawahania wskazał nawet Uzbekistan czy Malezję.

Jesteś supergwiazdą! Zaskoczę cię, Christian, ale sama potrafiłabym wskazać może trzy czy cztery podane kraje.

- skomentowała jurorka. Jury podjęło zgodną decyzję i zdecydowało się wykorzystać złoty przycisk, gwarantując chłopcu miejsce w dalszym etapie programu. Jego dumni rodzice nie kryli wzruszenia i po chwili dołączyli do syna na scenie, przytulając go i gratulując.

Powinniście być z niego dumni. To wspaniały moment.

- powiedzieli jurorzy podczas owacji na stojąco.

 
Zobacz wideo

Amerykanie też mają swojego Kristiana

5-letni pasjonat geografii wziął udział w "Mam Talent" w 2020 roku, prawdopodobnie bez świadomości, że Ameryka już kilka lat wcześniej zachwycała się innym 5-latkiem o podobnych zdolnościach, Nate Seltzer został zaproszony do popularnego talk-show prowadzonego przez Ellen DeGeneres, aktorkę i laureatkę nagrody telewizyjnej Emmy, która przedstawiła go jako "znawcę każdego kraju na świecie". Poszedł o krok dalej i zapamiętał również wszystkie stany USA, a zapytany o swój ulubiony wskazał Missouri, ponieważ "zaczyna się na literę M". Po chwili zastanowienia zauważył jednak, że według tej zasady można wymienić co najmniej pięć innych i bez problemu podał kolejne przykłady. Całość rozbrajającego wywiadu można obejrzeć w serwisie YouTube.

 
Więcej o: