"Biały Lotos". Co Ethan i Daphne robili na wyspie? Odpowiedź przez cały sezon była w czołówce serialu

Finałowy odcinek drugiego sezonu "Białego Lotosu" przyniósł odpowiedzi na wiele pytań nurtujących widzów, ale nie rozwiązał jednoznacznie wszystkich kwestii. Sporo osób łamie sobie głowy nad tym, co zaszło pomiędzy Ethanem a Daphne po tym, jak wymknęli się razem na wyspę. Czy uprawiali seks, by zemścić się na swoich małżonkach? Nikt z obsady i twórców nie chce nazywać rzeczy po imieniu, ale podpowiedzi można szukać w czołówce serialu. Uwaga, będą spoilery!

W ostatnim odcinku drugiego sezonu "Białego Lotosu" widzowie dowiedzieli się m.in., czyje zwłoki na plaży w pierwszym odcinku znalazła Daphne (Meghan Fahy) oraz czy Cameron (Theo James) i Harper (Aubrey Plaza) uprawiali ze sobą seks i tym samym zdradzili swoich współmałżonków. Rozwiązanie tej drugiej zagadki doprowadziło jednak do tego, że narodziła się nowa. Ethan (Will Sharpe) bowiem konfrontuje się ze swoją żoną (Plaza), ale zupełnie nie wierzy w jej wyjaśnienia. 

Zobacz wideo Jedna gra, kilkadziesiąt scenariuszy. Zdaniem wielu są lepsze niż te serialowe

"Biały Lotos". Co Ethan i Daphne robili na wyspie?

Przypomnijmy, przez cały sezon napięcie pomiędzy dwoma małżeństwami narastało. W przedostatnim odcinku Ethan oskarża Harper o to, że zdradziła go z jego przyjacielem Cameronem - oboje poszli nietrzeźwi razem do pokoju. Harper [uwaga, spoiler] tłumaczy mu potem, że owszem, poszli tam z intencją uprawiania seksu, ale skończyło się tylko na pocałunku. Ethan nie jest przekonany i rozżalony idzie o tym wszystkim porozmawiać z Daphne. Ta słucha w skupieniu, po czym zabiera go ze sobą w ustronny kąt na pobliskiej plaży. Widzowie nie widzą, co się tam dzieje, ale ma to ewidentnie zbawienny wpływ na Ethana, bo powrocie zaczyna się kochać z żoną i widać, że do ich związku wróciła iskra.

Widzowie oczywiście zastanawiają się, czy Ethan uprawiał na wyspie seks z Daphne. O to też dziennikarze wypytują twórców i obsadę. Showrunner Mike White w wywiadzie po emisji odcinka powiedział, że na wyspie wydarzyło się coś, co pomogło Ethanowi uratować związek z Harper.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Doszło tam do drobnych igraszek, ale cokolwiek się wydarzyło na wyspie, umożliwiło mu uwolnienie się od zazdrości, która go zżerała. To też przywróciło ten ładunek seksualny, który zazwyczaj działa na początku każdego związku i z czasem może nieco osłabnąć. Może tak naprawdę Ethan i Harper potrzebowali trochę tego, co definiuje związek Camerona i Daphne" - relacjonuje jego słowa "Elite Daily".

Z kolei Will Sharpe w rozmowie z "Entertainemt Weekly" komentował: "Myślę, że sposób, w jaki Mike poprowadził te wątki, jest interesujący i w pewien sposób poetyckie, bo ciągle jest tam element tajemnicy. To, co Daphne mówi Ethanowi na plaży - że może nie musicie wiedzieć o sobie wszystkiego, żeby kochać i razem być - jest znaczące. Z punktu widzenia aktora, nie musiałem wiedzieć, co się stało pomiędzy Harper a Cameronem, bo Ethan tego nie wiedział" - tłumaczył. "Variety" od niego z kolei usłyszało:

Scena jest otwarta i podatna na interpretacje. Ja mam poczucie, że cokolwiek tam zaszło, było chwilą, kiedy nawiązali ze sobą więź. To była chwila intymności.

Tymczasem "Elite Daily" wskazuje, że w zasadzie odpowiedź na pytanie o to, co zaszło pomiędzy nimi na wyspie, mogliśmy mieć przez cały sezon przed oczami. Ten kadr z czołówki jest dość sugestywny:

Materiały promocyjne HBOMateriały promocyjne HBO Biały Lotos - kadr z czołówki

Więcej o: