Kiedy ruszą pracę nad drugim sezonem "Wednesday"? Produkcja Netfliksa może pobić rekord

Serial "Wednesday" w reżyserii Tima Burtona miał premierę niespełna miesiąc temu i od razu zyskała rzesze widzów. Produkcja o młodej córce z rodu Addamsów może stać się najchętniej oglądanym anglojęzycznym serialem Netfliksa wszech czasów. Co wiadomo na temat drugiego sezonu tej serii?

Serial "Wednesday" podczas swojego pierwszego pełnego tygodnia na Netfliksie został obejrzany łącznie przez 411,29 mln godzin. To rekordowy wynik, który nigdy wcześniej się nie pojawił. Drugi pełen tydzień dla tej produkcji skończył się z wynikiem 269,67 mln godzin, co łącznie daje serialowi 1,022 mld godzin oglądania.

Produkcja Tima Burtona obecnie znajduje się na drugim miejscu w rankingu wszechczasów anglojęzycznych seriali na Netfliksie. Na pierwszym miejscu znajduje się czwarty sezon "Stranger Things", który przez pierwsze cztery tygodnia dostępności w serwisie został obejrzany przez 1,352 mld godzin.

Jednak całkiem możliwe, że wkrótce będzie musiał ustąpić tego zaszczytu serialowi z Jenną Ortegą w roli głównej. Produkcji zostało jeszcze dziesięć dni do zakończenia czterech pełnych tygodni, odkąd jest dostępny na Netfliksie. Dlatego wciąż ma jeszcze spore szanse, aby dogonić produkcję braci Duffer.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 134

Kiedy zostanie ogłoszony drugi sezon "Wednesday"?

Biorąc pod uwagę tak wielką popularność serialu, możemy być niemal pewni, że powstanie drugi sezon "Wednesday". Za powstaniem kontynuacji przygód młodej bohaterki przemawia także fakt, że pierwszy sezon został zakończony w otwarty sposób, a twórcy serialu niejednokrotnie wypowiadali się w mediach, że są chętni do stworzenia następnych odcinków.

Jednak sprawa z drugim sezonem jest trochę skomplikowana. Serial bazuje na postaciach, do których prawo posiada studio MGM, które jakiś czas temu połączyło się z Amazonem. Ta zmiana pociągnęła za sobą szereg innych, jak zmiany kadrowe na kluczowych stanowiskach, co zapewne opóźnia rozmowy o ewentualnym drugim sezonie "Wednesday".

Jak podaje "Deadline", producenci i twórcy seriali podobno już rozmawiają o kontynuacji serii i zastanawiają się nad tym, w którą stronę pociągnąć fabułę serialu. Póki co nic nie wskazuje na to, żeby studio kierowane przez Jennifer Salke myślało o zakończeniu współpracy z Netfliksem, ale ze względu na fuzję z Amazonem muszą zostać wypracowane nowe warunki i rozwiązania. Podobno oficjalny komunikat o drugim sezonie serialu możemy spodziewać się najwcześniej na początku 2023 roku.

Zobacz wideo Marzenka z "The Office" opowiada o swoim ulubionym wątku

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: