Daria Widawska o swoim ulubionym wątku z "The Office PL": Subtelny i delikatny

W tym roku Daria Widawska oprócz wcielenia się w główną bohaterkę filmu "Święta inaczej", dołączyła także do obsady drugiego sezonu serialu pt. "The Office PL". Aktorka w rozmowie z Gazeta.pl opowiedziała o tym, który wątek z udziałem jej bohaterki jest jej ulubionym.

W 2021 roku powstała polska wersja kultowego na całym świecie serialu "The Office". W rodzimej adaptacji fabuła opowiada o pracownikach siedleckiej firmy produkującej wodę butelkowaną "Kropliczanka". W drugim sezonie do obsady dołączyła Daria Widawska, która wcieliła się w Ewę. Kobieta pojawiła się w firmie w zastępstwie Gosi (Monika Obara), która powraca pod koniec serii. 

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Marzenka z "The Office" opowiada o swoim ulubionym wątku

Ewa to postać niejednoznaczna. Z jednej strony bardzo ceni sobie tradycję i lubi mężczyzn o konserwatywnych poglądach. Natomiast z drugiej strony jest niezależną kobietą w średnim wieku, która jest samotna, ale potrafi o siebie zadbać. 

Gdy pojawia się w "Kropliczance", to od razu w oko wpada jej jeden z najbardziej charakterystycznych bohaterów serialu. Mowa oczywiście Darku (Adam Woronowicz), który jest ekscentrycznym mężczyzną wyróżniającym się w szczególności na tle młodszych bohaterów serialu. Również bardzo ceni sobie siłę tradycji, co nie umyka uwadzę Ewy.

Daria Widawska stwierdza, że to w jaki sposób przedstawiono relację pomiędzy tą dwójką jest dla niej jednym z największych atutów serialu:

Ta relacja w odróżnieniu od pozostałych postaci jest bardzo delikatna, bardzo subtelna

Aktorka wyznaje, że to także ze względu na to, że Darek jest żonaty, a jednocześnie to tradycjonalista, któremu zasady nie pozwalają się posunąć za daleko. To w jaki sposób okazują sobie sympatię jest również nietypowe, jak na realia tej serii, w której bohaterowie są pokazywani w krzywym zwierciadle. Dodaje także: "Jest w nich coś takiego uroczego i takiego nastolatkowego".

Wspomina także słowa swojego serialowego kolegi, który szczerze, ale niepochlebnie wypowiada się o wyborze swojej życiowej partnerki:

Ma świetny radar do kobiet, ale przy jego żonie nie zadzwonił

Te słowa także obrazują w jaki sposób funkcjonuje małżeństwo Darka, którego bohater nie będzie miał zamiaru zakończyć. Jak na tradycjonalistę przystało, nie ma zamiaru wprowadzać istotnych zmian w swoim życiu i woli pozostać w bezpiecznej strefie w kontaktach z innymi kobietami, które mogą wydawać mu się bardziej interesujące, niż jego żona.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: