Miała 10 lat, gdy wygrała "Mam talent". Dziś jej utwory podbijają listy przebojów

Gdy wygrała szwedzką edycję programu "Mam talent", nikt nie przypuszczał, że kilka lat później będzie znaną wokalistką muzyki pop. Utwory Zary Larsson zdominowały listy przebojów. Jak wyglądała droga do kariery młodej wokalistki?

Zara Larsson wzięła udział w drugiej edycji szwedzkiego odpowiednika programu "Mam talent" mając zaledwie 10 lat. Nieprzeciętny głos zaprowadził ją aż do finału, gdzie śpiewająco pokonała pozostałych uczestników. Dziś jej utwory dominują na listach przebojów najpopularniejszych rozgłośni radiowych na świecie.

Utworem Celine Dion zdeklasowała rywali w programie. Początki kariery Zary Larsson

Gdy w finale "Talang" zaśpiewała przebój Celine Dion "My Heart Will Go On" było oczywiste, że w programie nie ma sobie równych. Po wygranej talent show podpisała kontrakt z wytwórnią, jednak swoją autorską muzykę zaprezentowała dopiero w 2013 roku. Jej pierwszy składający się z pięciu utworów minialbum "Introduucing" pokrył się potrójną platyną. Idąc za ciosem, stworzyła kolejną EP-kę, a rok zwieńczyła otrzymując dwie prestiżowe nagrody Rockbjornen.

 

W 2014 roku wydała popularny singiel "Carry You Home", którym promowała swój pierwszy pełny album "1". Pozytywny odbiór płyty sprawił, że ponownie przyznano jej tytuł najlepszej piosenkarki na żywo. W 2015 roku rozpoczęła podbój zagranicznych rynków muzycznych minialbumem "Uncover", a jej single "Never Forget You" i "Lush Life" zdominowały listy przebojów w wielu krajach na świecie.

Zobacz wideo Po co mam wymyślać nowe postaci, skoro Zakrzewski się podoba?

Zara Larsson podbija listy przebojów. To jedna z najpopularniejszych wokalistek muzyki pop

Przełomem w jej karierze była bez wątpienia współpraca z Davidem Guettą, z którym stworzyła utwór "This One’s For You" promujący Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Występ Larsson na ceremonii otwarcia turnieju w Paryżu sprawił, że dotarła do szerszego grona publiczności, zyskując tym samym rzesze fanów. Następnie wypuściła dwie piosenki "Ain’t My Fault" oraz "I Would Like", które niedługo po premierze uplasowały się na szczycie list przebojów. W 2017 roku ukazał się jej drugi album
"So Good", a jeden z utworów "Symphony" nagrany we współpracy z grupą Clean Bandit stał się jej największym hitem, zyskując ponad miliard wyświetleń w serwisie YouTube.

Ostatnią pozycją w dyskografii Zary Larsson jest album "Poster Girl", który ukazał się w 2021 roku. Muzyka z tego krążka jest dla artystki zwieńczeniem wieloletniej pracy na scenie. — Tworząc ten album byłam już dorosłą osobą. Opowiadam na nim o tym, jak dojrzałam i stałam się świadomą i pewną siebie kobietą — mówiła 25-letnia artystka w jednym z wywiadów.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: