Netflix wprowadził reklamy, ale pojawiły się problemy. Teraz zwraca pieniądze

Netflix wprowadził zapowiadaną od jakiegoś czasu opcję subskrypcji z reklamami. Na razie ten pakiet dostępny jest tylko w wybranych państwach, ale już zdążył przysporzyć platformie sporo kłopotów.

Streamingowy gigant w połowie października przedstawił planowaną od dawna opcję subskrypcji z reklamami, która zwie się "Basic with Ads". Cena pakietu wynosi 6,99 dol. (ok. 35 zł) miesięcznie w Stanach Zjednoczonych i można go zakupić od 3 listopada 2022 roku.

Więcej ciekawych informacji ze świata telewizji i streamingu znajdziesz na stronie Gazeta.pl >>

Ta forma subskrypcji jest dostępna tylko w kilku krajach: Australii, Brazylii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Korei, Meksyku, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. 

Zobacz wideo Wywiad z Maciejem Stuhrem

Wprowadzono pakiet z reklamami, a Netflix ma problemy

Jak podaje serwis Digiday.com, powołując się na kilka źródeł, subskrybentów pakietu z reklamami jest aż 20 proc. mniej, niż zakładano, a platforma streamingowa zawarła umowę, która mówi, że na koniec każdego kwartału zwraca pieniądze za reklamy, których nie udało się wyemitować.

- Tempo [wzrostu liczby subskrybentów opcji z reklamami – przyp. red.] było znacznie poniżej oczekiwań, więc niektórzy reklamodawcy zwrócili się o zwrot pieniędzy, żebyśmy mogli je wykorzystać w najważniejszym okresie świątecznym. Netflix zasługuje na pochwałę, że się na to zgodził — przekazał serwisowi jeden z menedżerów z agencji mediowych. Ale są też reklamodawcy, którzy nie zażądali teraz zwrotu kosztów. Są tacy, co zechcieli przesunąć wypłaty na pierwszy kwartał 2023 r.

Warto wspomnieć, że tańszy pakiet z reklamami gwarantuje widzom streamowanie produkcji w znacznie gorszej jakości obrazu, a reklamy trwają mniej więcej 4-5 minut na każdą godzinę korzystania z serwisu. Również oferta w tej opcji jest ograniczona, jeśli chodzi o liczbę dostępnych produkcji. Subskrybenci nie mają także możliwości pobierania treści na urządzenia mobilne.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: