"Wednesday". Xavier wyjawił tajemnicę, skąd rodzina Addamsów ma tak dużo pieniędzy

Rodzina Addamsów ma ogromną fortunę, ale w serialu Tima Burtona okazuje się, że te pieniądze nie pochodzą ze spadku po arystokratycznych przodkach. Na to, jak do tego doszło, naprowadza widzów szkolny przyjaciel Wednesday, Xavier Thrope.

Rodzina Addamsów już w pierwszych komiksach Charlesa Addamsa była bardzo zamożna i tego tropu też w większości trzymali się twórcy zajmujący się filmowymi opowieściami o rozmiłowanej w makabrze grupie krewnych. Tim Burton w serialu "Wednesday" zdecydował jednak zawrzeć informację o tym, że pochodzenie rodzinnej fortuny jest równie nietypowe, co sam klan.

Zobacz wideo „Wednesday" — nowy serial Netfliksa od Tima Burtona. Jenna Ortega jako Wednesday Addams

Skąd rodzina Addamsów ma pieniądze?

Kiedy spotykamy graną przez Jennę Ortegę Wednesday Addams, jej rodzina niewątpliwie dysponuje dużym majątkiem. Wszyscy żyją w dużej rezydencji, jeżdżą luksusową limuzyną i stać ich na wysokie czesne w prestiżowej Akademii Nevermore. Zazwyczaj w filmach i serialach o Addamsach twórcy wskazują, że rodzinny majątek to spadek Gomeza, który pieniądze otrzymał od bogatych krewnych - kastylijskich arystokratów.

W serialu Tima Burtona jest nieco inaczej. Jak mieli okazję się przekonać widzowie, przodkowie rodu tacy jak Goodie Addams w czasach polowań na czarownice byli bardzo ubogimi członkami lokalnej społeczności, którzy uciekli do USA z Meksyku. Fabuła "Wednesday" wskazuje na to, że kolejne pokolenia pieczołowicie budowały coraz większą fortunę, prowadząc udane interesy. Fabuła serialu wskazuje, że do akumulacji dużego kapitału przyczyniła się babcia Wednesday - matka Gomeza lub Morticii.

WednesdayAddamsowie w Ameryce Łacińskiej noszą inne imiona. To dziwne, ale ma sens

Kiedy Wednesday poznaje Xaviera Thrope'a, ten wspomina, że ich babcie dobrze się znały. Nie wspomina, czy chodzi o babcię od strony matki lub ojca, ale opowiada, że kiedy były młode, podróżowały przez Europę, naciągając i oszukując różnych bogaczy. Tak też okazuje się, że Addamsowie są zamożni dzięki szwindlom młodej i zaradnej kobiety - to pasuje do charakterystyki rodu i do tego pozwala się spodziewać, że rzeczona babcia pojawi się w drugim sezonie serialu.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie zapominajmy też, że w nowym wydaniu wujek Fester jest zawodowym złodziejem parajacym się kradzieżami i włamaniami do banków. Kiedy odwiedza siostrzenicę w Nevermore, tak naprawdę chowa się przed poszukującą go policją.

Kiedy Wednesday przegląda w gabinecie dyrektorki szkoły stary album szkolny swoich rodziców, we wpisie o jej ojcu przeczytać też można, że Gomez marzy o żonglowaniu, rzcaniu nożami, nurkowaniu po kraby, wykolejaniu pociągów i zbieraniu pieniędzy poprzez spadek i inwestycje. Wspomina też, że marzy o posiadaniu własnego bagna, farmy krokodyli, kopalni soli, fabryki nagrobków oraz kopalni uranu - te wszystkie rzeczy robił lub posiadał Gomez Addams z nakręconego w latach 60. sitcomu. Poza tym u Burtona Gomez jest wziętym prawnikiem, który zarabia krocie.

Więcej o: