Netflix i HBO Max zapowiadają zmiany w 2023 roku. Ile będą wynosić ceny abonamentów?

Rynek platform streamingowych od kilku lat stale się powiększa. O popularności konkretnego serwisu świadczy m.in. cena adekwatna do jakości świadczonych usług. Jak zmienią się opłaty za subskrypcje poszczególnych platform VOD w 2023 roku?

Netfliks, HBO Max i Disney+ to najpopularniejsze platformy streamingowe, które nieustannie konkurują o użytkowników. Klienci, decydując się na subskrypcję któregoś z nich, porównują między innymi wysokość opłat za możliwość korzystania z serwisu. Jakich zmian należy spodziewać się w 2023 roku?

Ceny platform streamingowych. Ile wynosi abonament poszczególnych serwisów?

Najpopularniejszą i jednocześnie najdroższą platformą streamingową jest Netflix, który na polskim rynku funkcjonuje najdłużej. Serwis oferuje trzy możliwości abonamentowe: pakiet podstawowy za 29 zł miesięcznie, pakiet standard za 43 zł miesięcznie oraz pakiet premium za 60 zł miesięcznie. Poszczególne oferty różnią się m.in. jakością wyświetlanych materiałów oraz możliwością oglądania na jednym urządzeniu lub większej liczbie ekranów.

Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku HBO Max oraz Disney+. Abonament pierwszego serwisu wynosi 29,99 zł miesięcznie lub, przy dokonaniu płatności z góry za cały rok, 234,99 zł, co daje 19,60 zł za miesiąc użytkowania. Z kolei Disney+ miesięcznie pobiera od klientów opłatę w wysokości 28,99 zł. Przy odgórnej płatności za całoroczny dostęp do serwisu, cena wynosi 289,90 zł.

Zobacz wideo Popkultura odc. 132

Konkurencyjne ceny mają również platformy t.j. Amazon Prime Video (49 zł za rok), Viaplay (34 zł miesięcznie) oraz Apple TV+ (24,99 zł miesięcznie), jednak te serwisy nie cieszą się tak dużą popularnością wśród polskich użytkowników.

Zmiany w serwisach VOD. Netfliks zapowiada walkę ze współdzieleniem kont

Już w pierwszym kwartale 2023 roku do listy platform streamingowych dołączy SkyShowtime, powiązana z wytwórnią Paramount Pictures. Na ten moment nie są znane szczegóły dotyczące tego serwisu.

W nowym roku spore zmiany czekają użytkowników Netfliksa. Dotychczasowa polityka platformy sprawiała, że klienci z różnych gospodarstw domowych mogli współdzielić to samo konto w serwisie. Od 2023 roku nie będzie to możliwe, bo Netflix przygotował nową formę weryfikacji, która wymagać będzie potwierdzenia dostępu przez e-mail lub SMS przesłany na telefon przypisany do konta.

Z kolei platforma HBO Max prawdopodobnie połączy się z Discovery+. Zmiany mają rozpocząć się w kwietniu 2023 roku w Stanach Zjednoczonych, a nowy serwis pojawi się na pozostałych rynkach prawdopodobnie dopiero w 2024 roku.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: