Poszła do talent show, bo umie czytać w myślach. Spędziła minutę pod wodą, by to zrobić

The Clairvoyants to austriacki duet, który łączy wyjątkowa więź. Po udziale w "Mam Talent" zdobyli międzynarodową sławę, a w samym programie zajęli wysokie drugie miejsce. Jaka sztuczka sprawiła, że para otrzymała owację na stojąco od wszystkich jurorów i czy jest logiczne wytłumaczenie ich nadludzkich umiejętności?

Thommy Ten i Amélie van Tass urodzili się, by zapewniać ludziom rozrywkę. Wszystko za sprawą wyjątkowego talentu - daru do jasnowidzenia. Niezależnie od tego, czy para performerów stosowała od dawna praktykowane sztuczki, czy też w rzeczywistości tak, jak sugerowali niektórzy widzowie, są przybyszami z kosmosu, ich występy robiły na tyle duże wrażenie, że wywalczyli finał w amerykańskiej edycji "Mam Talent".

Poszli o krok dalej i dokonali niemożliwego

Uczestnicy zawdzięczają udaną współpracę wyjątkowej więzi. To dzięki niej, jak utrzymywali w wywiadach, byli w stanie dokonać niemożliwego, przekonując nie tylko jurorów, ale też miliony telewidzów, że naprawdę są w stanie czytać w myślach. Podczas udziału w programie, w którym dotarli do samego finału, niejednokrotnie starali się przekraczać również własne granice.

Widzieliście już Amélie z zawiązanymi oczami. Teraz będzie całkowicie odizolowana. Panie i panowie, po raz pierwszy w Zjednoczonym Królestwie - czytanie w myślach pod wodą.

- zapowiedział występ pełniący funkcję konferansjera Thomas. Następnie poprosił publiczność o wyciągnięcie banknotów, a jednego z jurorów - o wybranie dowolnej osoby, a następnie przekazanie trzymanego przez nią banknotu prowadzącemu. Przekonywał, że jasnowidzka będzie w stanie odgadnąć jego numer seryjny, a następnie zapisać go na ściankach zbiornika, który wypełniło 1500 litrów wody. Gdy kobiecie udało się poprawnie wytypować pierwsze litery i cyfry, publiczność nie miała wątpliwości, że pozornie niemożliwa rzecz może jednak stać się wykonalna. Uczestniczka bezbłędnie zapisała całość numeru.

 

Jaki jest ich sekret?

Pewne jest, że żaden profesjonalny iluzjonista nie zdradza sekretów swoich sztuczek. Podobnie jest w przypadku The Clairvoyants, którzy od lat utrzymują, że to jednak wcale nie triki, a wrodzona zdolność do jasnowidzenia. Niektórzy widzowie "America's Got Talent" oskarżali uczestników o podstawianie wśród publiczności opłaconych wcześniej statystów czy używanie kamer i podsłuchów. To jednak dość niepraktyczne metody, a stosowanie ich co występ wymagałoby znacznie większych nakładów finansowych. Część z tych praktyk jest również zakazana w programach typu talent show. Thommy i Amélie są samowystarczalni. Fani performerów są zdania, że kobieta nawet w wywiadach sprawia wrażenie medium i często wypowiada się na tematy, których teoretycznie nie powinna być świadoma.

Nie tylko widzowie "Mam Talent" uwierzyli jasnowidzom. W 2014 roku The Clairvoyants otrzymali swój pierwszy długoterminowy kontrakt w serialu „The Illusionarium". Po 6 miesiącach zaproponowano im udział w największym objazdowym pokazie magii na świecie - „The Illusionists". W październiku 2016 duet pojawił się w Planet Hollywood w Las Vegas, a rok później The Magic Castle Hollywood i Academy of Magical Arts im tytuł Magów Scenicznych Roku Wciąż występują na galach, statkach wycieczkowych i imprezach firmowych nie tylko w Las Vegas, ale na całym świecie. Aktywnie działają też w mediach społecznościowych.

Więcej o: