Patryk Vega w tym roku nie zawojował kin. Na pocieszenie ma streaming

Serwis streamingowy Amazon Prime Video zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność. Wraz z końcem grudnia, również i ta platforma podzieliła się rankingiem najchętniej oglądanych produkcji w Polsce w 2022 roku. Jednak ich czołówka znacząco różni się od konkurencji.

Top 10 najchętniej oglądanych filmów na Amazon Prime Video przede wszystkim składa się z wielu filmów, które są w serwisie na tzw. "licencji". Oznacza to, że nie są to produkcje oryginalne platformy. A w przypadku konkurencji, zazwyczaj ich własne tytuły są najchętniej oglądane przez subskrybentów. Najbardziej zadziwiający jest jednak największy przebój tego roku.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo [MATERIAŁ SPONSOROWANY] To drzewo czy harfa? Nie bez powodu wygląda właśnie tak

Co najchętniej oglądaliśmy na Prime Video w tym roku?

Numerem jeden tego roku w serwisie streamingowym Amazona okazał się jeden z filmów Patryka Vegi. To film "Pitbull" z 2021 roku, który nazywa się tak samo, jak pierwsze dzieło tego reżysera z 2005 roku, które zapoczątkowało całą serię tych bardzo dochodowych produkcji.

Na drugim miejscu listy Amazon Prime Video znalazł się film pt. "Samarytanin", w którym w główną rolę wciela się Sylvester Stallone. To opowieść o emerytowanym superbohaterze, który po wielu latach postanawia podobnie wrócić do gry. Warto nadmienić, że to produkcja oryginalna serwisu.

Natomiast na trzecim miejscu znalazła się kolejna produkcja Patryka Vegi, która premierę miała stosunkowo niedawno, bo na początku bieżącego roku. Chodzi o film pt. "Miłość, seks & pandemia", który opowiada o losach trzech kobiet, których życie miłosne zostaje wywrócone do góry nogami.

Na dalszych pozycjach możemy także znaleść inne filmy oryginalne Amazona, takie jak "Moonfall" z Halle Berry i Patrickiem Wilsonem w rolach głównych, "Wszystkie stare noże" z Chrisem Pine'em i Thandie Newton, czy "Wojnę o jutro" z Chrisem Prattem i Yvonne Strzechowski. W topowej dziesiątce znalazło się również miejsce także dla kultowej produkcji, czyli dla "Władcy Pierścieni: Drużyny Pierścienia".

Lista najpopularniejszych filmów w serwisie Amazon Prime Video w Polsce w 2022 roku: 

  1. "Pitbull" – reż. Patryk Vega,
  2. "Samarytanin" – reż. Julius Avery,
  3. "Miłość, seks & pandemia" – reż. Patryk Vega,
  4. "Moonfall" – reż. Roland Emmerich,
  5. "Bez pamięci" – reż. Martin Campbell,
  6. "Wojna o jutro" – reż. Chris McKay,
  7. "Odsiecz" – reż. Edward Drake,
  8. "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia" – reż. Peter Jackson,
  9. "Wszystkie stare noże" - reż. Janus Metz,
  10. "Pies" – reż. Reid Carolin, Channing Tatum.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: