"1899". Netflix po 1. sezonie skasował serial twórców "Dark". W obsadzie był Musiał. Będzie musiał szukać nowej pracy

Twórcom "Dark" nie udało się powtórzyć z serialem "1899" sukcesu swojej pierwszej produkcji. Netflix nie zamówił u nich kolejnych sezonów nowego projektu z międzynarodową obsadą, w której znalazł się m.n. Maciej Musiał. Mimo tego, że pierwszy sezon kończy się cliffhangerem, nie poznamy ciągu dalszego tej historii.

Netflix pokazał "1899" mniej więcej w tym samym czasie, co hitową "Wednesday". Po jesiennej premierze (dokładnie 17 listopada) nowy serial twórców "Dark" radził sobie całkiem nieźle - rozpisywała się o nim międzynarodowa prasa, produkcja całkiem długi czas utrzymywała się w pierwszej dziesiątce najczęściej oglądanych seriali. Niemal od razu po premierze trafił na pierwsze miejsce najczęściej oglądanych tytułów na Netfliksie aż w 55 krajach całego świata i do pierwszej dziesiątki w 89 państwach. Poza tym ma też całkiem przychylne recenzje: jak podaje Rotten Tomatoes, krytycy przyznali serialowi ocenę w wysokości 76 proc., a widzowie z kolei 74.

Zobacz wideo [MATERIAŁ SPONSOROWANY] Zabieramy was na wycieczkę po Warszawie śladami Chopina

Netflix kasuje "1899" po jednym sezonie

"1899" opowiada o tajemniczych losach pasażerów transatlantyckiego statku z imigrantami, który płynie z Europy do Nowego Jorku. To osoby o odmiennych narodowościach, pochodzące z różnych środowisk. Łączy je nadzieja, że w nowym stuleciu na nowym kontynencie los okaże się dla nich łaskawszy. W trakcie rejsu niespodziewanie natykają się na drugi statek, który - jak się okazuje - od miesięcy uważano za zaginiony.

Pasażerowie "Kerberosa" dokonują bowiem niepokojącego odkrycia na pokładzie dryfującego na otwartym morzu statku. W tym momencie zaczynają się dziać tajemnicze i przerażające rzeczy. Podróż po lepsze życie zamienia się w koszmarną łamigłówkę. Co więcej, na wierzch wypływają tajemnice z przeszłości, które łączą wszystkich bohaterów. Warto też odnotować, że w obsadzie znalazł się również Maciej Musiał, który wypowiada kwestie w języku polskim.

Zobacz wideo "1899" - nowy serial twórców "Dark". W jednej z ról - Maciej Musiał!

Pierwsza seria ma zamknięte zakończenie i wielu widzów liczyło na to, że podobnie jak w przypadku głośnego "Dark", "1899" będzie miało trzy sezony. Niestety, skończy się tylko na jednym. Twórcy produkcji Baran Bo Odar i Jantje Friese przekazali na Instagramie:

Z ciężkim sercem musimy wam przekazać, że nie będzie nowej serii '1899'. Bylibyśmy zachwyceni, gdybyśmy mogli zakończyć tę niesamowitą podróż w drugim i trzecim sezonie, tak jak zrobiliśmy z 'Dark'. Ale czasami rzeczy wychodzą inaczej, niż się je zaplanowało. Wiemy, że to duże rozczarowanie dla milionów fanów. Chcemy im podziękować z całego serca za to, że byli częścią tej wspaniałej przygody. Kochamy was, nigdy o tym nie zapomnimy.
Bo i Jantje
 

Nie podano zatem konkretnego powodu, dla którego Netflix nie zdecydował się przedłużyć projektu. Mało prawdopodobne jest to, że ma to związek z oskarżeniami o plagiat - tutaj przedstawiciele platformy bardzo wspierali twórców. Wydaje się jednak, że zaważyć mogły niewystarczająco dobre wyniki oglądalności serialu i potencjalnie wysokie koszty produkcji.

Więcej o: