Drugi sezon "Wednesday" nie trafi na Netflix? Platforma może stracić prawa do serialu

Fani serialu "Wednesday" nie mogą doczekać się drugiego sezonu produkcji. Netflix odhacza kolejne rekordy popularności historii o członkini kultowej rodziny Addamsów, jednak powrót przygód wyjątkowej nastolatki na platformę może okazać się niemożliwy.

Serial "Wednesday" Netfliksa okazał się strzałem w dziesiątkę platformy. Powrót Tima Burtona do nieco bardziej niepokojącego kina niż opowieść o słoniku "Dumbo", fantastyczna rola Jenny Ortegi, Gwendoline Christie w obsadzie, ciekawa historia i bezbłędna muzyka przyniosły produkcji ogromny sukces. Mroczna Wednesday Addams zafundowała Netfliksowi serię rekordów i znalazła się na liście produkcji z miliardową liczbą godzin oglądania. Wyższy wynik odnotował, na razie jedynie czwarty sezon "Stranger Things" oraz nieanglojęzyczny "Squid Game".

Zobacz wideo [MATERIAŁ SPONSOROWANY] Zabieramy was na wycieczkę po Warszawie śladami Chopina

2. sezon "Wednesday" nie trafi na Netflix?

Fani produkcji z niecierpliwością czekają na drugi sezon hitu, snując teorie o tym, jak będzie wyglądało życie w Akademii Nevermore po ostatnich wydarzeniach. Netflix mimo ogromnych sukcesów serialu nie zapowiedział jednak daty premiery kolejnej serii przygód córki Addamsów, nie potwierdził nawet, że taka w ogóle powstanie.

Okazuje się, że przyszłość serialu nie jest jeszcze pewna ze względu na kwestie licencyjne. Brytyjski portal Independent podkreśla, że pierwszy sezon serialu zrealizowała wytwórnia MGM, która w minionym roku stała się własnością Amazona. W związku z tym Netflix mógł stracić prawa do "Wednesday".

"Wednesday". Gdzie obejrzymy drugi sezon produkcji?

Jeśli faktycznie tak się stało, a umowa MGM ze znaną platformą nie założyła innego scenariusza, drugi sezon serialu będzie leżał w kwestii Prime Video. Przedstawiciele Amazona co prawda zapewniali po zmianach w swoich oświadczeniach, że nie będą ograniczać dostępności tytułów MGM do oferty własnej platformy, jednak nie mamy pewności, czy w przypadku "Wednesday" nie będzie inaczej.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: