Taniec Wednesday na mistrzostwach. Łyżwiarka figurowa zatańczyła na lodzie viralowy układ

Taniec Wednesday stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych motywów hitu Netfliksa. Charakterystyczne ruchy mrocznej nastolatki wykonywane podczas szkolnej potańcówki powtarzają nie tylko TikTokerzy.

Świat oszalał na punkcie introwertycznej bohaterki serialu "Wednesday". Świetna rola Jenny Ortegi rozbudowała postać znaną do tej pory jako część uniwersum ekscentrycznej rodziny Addamsów. Tym razem tytułowa postać z serialu dała się poznać widzom jako nieposkromiona, piekielnie inteligentna i uparta jednostka, która czuje się wyobcowana nawet w gronie najbliższych.

Zobacz wideo [MATERIAŁ SPONSOROWANY] Zabieramy was na wycieczkę po Warszawie śladami Chopina

Taniec Wednesday na mistrzostwach tańca figurowego na lodzie

Scena najszerzej komentowana po premierze "Wednesday" to fragment potańcówki zorganizowanej w Akademii Nevermore. Jenna Ortega wkracza wówczas na białą salę w kontrastującej z tłem czarnej, gotyckiej sukni. Zwykle puszczone na ramiona aktorki długie czarne warkocze, tym razem zostały upięte w koszyk. Chociaż widzowie serialu prędzej spodziewali się, że Wednesday spędzi imprezę pod ścianą, ta szybko podbiła parkiet.

Jej ruchy jednak dalece odbiegają od standardowych podrygów nastolatków. Wednesday nawet tańcem potrafi wywołać u widzów niepokój i zainteresowanie. Taniec wymyślony osobiście przez aktorkę Jennę Ortegę stały się viralem. Choreografia zalała TikToka i inne media społecznościowe.

Trend szybko wydostał się z przestrzeni internetowej. Taniec Wednesday wykonała Doda podczas Sylwestra z Polsatem. Teraz własną interpretację ruchów zademonstrowała młoda łyżwiarka.

16-letnia łyżwiarka wykonała taniec Wednesday na lodzie

Kamila Valieva wzięła udział w mistrzostwach Rosji w tańcu figurowym na lodzie. 16-latka zdecydowała się zaprezentować choreografię znaną z hitu Netflixa do utworu "Goo Goo Muck" grupy The Cramps.

Sportowczyni nawiązała do serialu również swoim ubiorem oraz fryzurą. Skopiowała od Ortegi tiulową suknię oraz czarne warkocze. W trakcie tańca na lodzie muzyka uległa zmianie. Z głośników tym razem wybrzmiała znana z TikToka, przyspieszona wersja "Bloody Mary" Lady Gagi. 16-letnia artystka zajęła drugie miejsce w rywalizacji. Mistrzostwa wygrała rok młodsza łyżwiarka Sofia Akateva.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: