Ile kosztuje Netflix? Na razie w Polsce nie ma tańszej opcji z reklamami

Netflix wraz z początkiem 2023 roku wprowadzi całkowicie nową weryfikację kont. Będzie się to odbywało systematycznie w kolejnych państwach, także w Polsce. Ile kosztuje Netflix za miesiąc?

Aby mieć dostęp do produkcji Netfliksa, trzeba wykupić subskrypcję. Wielu użytkowników do tej pory dzieliło koszty między znajomych oraz dalszą rodzinę, korzystając z jednego konta. Szefowie platformy chcą jednak ukrócić te praktyki i już teraz nakłaniają, by zakładać własne konta. Z końcem ubiegłego roku widzowie Netfliksa także w Polsce zauważyli na swoich ekranach komunikat informujący, że udostępnianie profilu osobom spoza gospodarstwa domowego właściciela konta jest niezgodne z regulaminem serwisu.

Ile kosztuje Netflix? Najtańsza subskrypcja to koszt 29 złotych miesięcznie

Netflix zaproponował swoim użytkownikom opcję łatwego przeniesienia profilu. Dzięki niej osoby podpinające się pod konto spoza własnego gospodarstwa domowego mogą przenieść je bez utraty osobistych danych takich jak historia oglądania, "moja lista" czy inne ustawienia i rekomendacje przypisane do użytkownika.

W Netfliksie są dostępne trzy pakiety. Najtańszy z nich to koszt 29 złotych miesięcznie, a najdroższy, który pozwala m.in. oglądać filmy i seriale w jakości 4K Ultra HD, to wydatek 60 złotych miesięcznie:

  • Pakiet podstawowy: 29 zł/miesiąc - dostęp do całej oferty w jakości HD (720p) na jednym urządzeniu w danym momencie
  • Pakiet Standard: 43 zł/miesiąc - dostęp do całej oferty w jakości Full HD (1080p) i możliwość oglądania na dwóch urządzeniach jednocześnie
  • Pakiet premium: 60 zł/miesiąc - dostęp do całej oferty w jakości 4K Ultra HD i możliwość oglądania jednocześnie na czterech urządzeniach
Zobacz wideo Maciej Stuhr czyta fragment opowiadania Mirosława Miniszewskiego

Chociaż Netflix m.in. w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Japonii czy Niemczech oferuje aktualnie tańszy abonament z reklamami, takie rozwiązanie nie zostało na razie wprowadzone w Polsce. Ile tam kosztuje Netflix? W krajach, w których można wybrać taką opcję, subskrypcja miesięczna jest mniej-więcej o połowę tańsza od tej bez reklam. W zamian za niższą opłatę trzeba liczyć się z tym, że w trakcie oglądania programu pojawią się 15-30 sekundowe spoty, które w sumie mogą trwać około czterech-pięciu minut. 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

A co ze współdzieleniem kont? Serwis nie będzie pobierał w Polsce opłat za korzystanie z jednego przez kilka osób, ale ma inny sposób na walkę z ich współdzieleniem. Są to kody weryfikacyjne. Dowiedz się więcej, klikając tutaj.

Więcej o: