Widzowie pokochali Enid Sinclair, tak samo jak Wednesday. Emma Myers wyznała, że nie znała oryginalnych Addamsów

Chociaż pierwszy sezon "Wednesday" wyszedł nieco ponad miesiąc temu, to wszyscy nie mogą się już doczekać drugiej serii. Showrunnerzy produkcji w ostatniej rozmowie zdradzili, że szczególną uwagę w kolejnym sezonie chcą poświęcić relacji Enid Sinclair z główną bohaterką. Poza tym aktorka wcielająca się w tę postać, czyli Emma Myers wystąpiła ostatnio w znanym talk-show Jimmy'ego Fallona. Opowiedziała tam m.in. o tym, co różni ją od swojej bohaterki.

Serial pt. "Wednesday", który współtworzył m.in. Tim Burton, okazał się dla tej platformy streamingowej wielkim przebojem na zakończeniem roku. Mroczna Wednesday Addams zafundowała Netfliksowi serię rekordów i znalazła się na liście produkcji z miliardową liczbą godzin oglądania. Wyższy wynik odnotował, na razie jedynie czwarty sezon "Stranger Things" oraz nieanglojęzyczny "Squid Game".

Więcej ciekawych tekstów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Wiele osób zastanawia się w tym momencie, na którą platformę trafi drugi sezon produkcji, ponieważ sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, niż się wydaje. Ale to nie przeszkadza twórcom serialu, aby opowiedzieć o tym, co planują pokazać w nadchodzącym sezonie.

Zobacz wideo Popkultura odc. 135

Wednesday Addams i Enid Sinclair - jak potoczą się ich losy?

Showrunnerzy serialu Al Gough i Miles Millar udzieli ostatnio wywiadu portalowi The Hollywood Reporter, w którym poinformowali, że w nowym sezonie chcieliby rozwinąć wątki relacji Wednesday (Jenna Ortega) z innymi postaciami, a zwłaszcza Enid Sinclair (Emma Myers), która jest współlokatorką głównej bohaterki i jej totalnym przeciwieństwem. Jednak planują opowiedzieć inną historię od tej, o której marzy wiele widzów:

Chcemy w pewnym sensie przeanalizować i skomplikować wszystkie te relacje w przyszłości. Teraz, kiedy szkoła się dla nich skończyła, mamy o wiele więcej możliwości na drugi sezon i myślę, że jest to coś, co z przyjemnością zgłębimy. Dla nas serial jest tak naprawdę o kobiecej przyjaźni, w której centrum znajdują się Wednesday i Enid.

W dalszej części rozmowy producenci powiedzieli, że byli pod wielkim wrażeniem, jak obie bohaterki i ich relacja przypadły do gustu widzom. "Fakt, że one rzeczywiście nawiązały kontakt z publicznością, był naprawdę satysfakcjonujący. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć, jak to będzie wyglądać teraz, kiedy Wednesday zanurzyła palec w basenie przyjaźni. Na przykład - przytulanie. To był jej wielki moment w tym sezonie, nie? Więc teraz to zrobimy" - podsumowali. 

Nie jest tajemnicą, że wielu widzów oczekuje, iż w kolejnym sezonie pomiędzy Wednesday i Enid nawiąże się relacja romantyczna. Serial z początku był oskarżany o queerbaiting, ponieważ materiały promocyjne serii mogły sugerować, że dwie dziewczyny będą parą, a to okazało się nieprawdą. Twórcy obecnie chcą się skupić na pokazaniu pogłębianiu ich przyjacielskich więzi. Jednak nie wykluczają niczego w przyszłości:

Idea siostrzeństwa jest kluczem do serialu. Nie zamierzamy ignorować żadnej opcji i, oczywiście, czasem postacie ujawniają się po drodze, a fajną rzeczą, którą kochamy w telewizji, jest fakt, że jest to naturalna droga. (...) Więc jesteśmy otwarci na wszystko

Edward Norton jest prapraprapraprapraprapraprapraprapra wnukiem Pocahontas Edward Norton jest prapraprapraprapraprapraprapraprapra wnukiem Pocahontas

Kim jest Emma Myers?

Emma Myers to 20-letnia amerykańska aktorka. Debiutowała w 2010 roku w serialu pt. "Zbrodnie Palm Glade", gdzie jako mała dziewczynka zagrała epizodyczną rolę. Wielką popularność przyniosła jej dopiero rola Enid Sinclair w serialu "Wednesday".

W ostatnią środę wystąpiła w znanym telewizyjnym talk-show pt. "The Tonight Show Starring Jimmy Fallon". Aktorka przyznała, że jest to jej pierwszy udział w takim programie. Opowiedziała w nim o swoim udziale w popularnym serialu Netfliksa. Przyznała, że oglądała filmy o Rodzinie Addamsów z lat dziewięćdziesiątych, ale przed castingiem do "Wednesday" nie kojarzyła serialu, ani komiksów, od których się wszystko zaczęło.

Prowadzący zapytał ją także, czy po przeczytaniu scenariusza od razu chciała wcielić się w Enid, czy może myślała o głównej roli. Aktorka odparła, że nie byłaby dobrą Wednesday i pochwaliła swoją koleżankę z planu Jennę Ortegę, mówiąc, że wypadła fenomenalnie. Dodała nawet żartobliwie, że gdyby próbowała zagrać Wednesday, byłaby to "hańba".

Jimmy Fallon wówczas się zaśmiał i spytał ją, czy jest optymistką. W tym momencie potwierdziła to, wyjawiając, że w prawdziwym życiu jest kompletnym przeciwieństwem swojej serialowej bohaterki:

Myślę, że bycie optymistką, to jedyne, co mam wspólnego z Enid. Nie lubię nosić kolorowych ubrań. Nie jestem także ekstrawertyczką, tylko introwertyczką.
 

"Avatar 2" - od ilu lat można oglądać nowy hit Jamesa Camerona?

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: