10 najczęściej piraconych seriali 2022 roku. 1. miejsce było pewne, ale 3. zaskakuje

Portal Torrentfreak przygotował ranking najczęściej piraconych seriali na świecie w ubiegłym roku. Zestawienie zawiera 10 popularnych produkcji platform streamingowych dostępnych także w Polsce. Pierwsze miejsce zajął hitowy serial HBO Max.

Netflix, HBO Max, Apple Tv, Amazon Prime, Disney Plus - to tylko kilka z dostępnych w Polsce platform streamingowych, na których możemy legalnie obejrzeć nowe produkcje, a także kultowe już seriale, filmy i programy telewizyjne. Chociaż dostęp do treści jest coraz łatwiejszy, oferta każdego streamera poszerza się z dnia na dzień, a konta na platformach można dzielić, nadal wielu widzów wybiera piractwo.

Zobacz wideo "Ród smoka" - rozszerzony zwiastun prequelu "Gry o tron"

10 najczęściej piraconych seriali 2022 roku

Portal Torrentfreak po raz kolejny przygotował ranking najchętniej ściąganych nielegalnie seriali minionego roku. W podsumowaniu aż 5 tytułów to produkcje, które można obejrzeć na Disney Plus, dwie pochodzą z Amazon Prime Video, a do pozostałych prawo ma HBO Max, Paramount Plus oraz Netflix.

Na szczycie poprzednich list przez kilka lat widniała "Gra o tron" od HBO. Po zakończeniu emisji serialu przyszedł czas na produkcje Disneya. W 2021 roku najczęściej ściąganym serialem był "WandaVision", jedna z najlepiej ocenianych produkcji odcinkowych MCU.

W 2022 roku serial Marvela zdetronizował prequel "Gry o tron" - wyczekiwany przez fanów produkcji serial "Ród smoka", który w miał swoją premierę w minionym roku na HBO Max. Drugie miejsce zajął "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy", a podium zamknął serial "The Boys" - adaptacja komiksów Gartha Ennisa i Daricka Robinsona - obie produkcje można obejrzeć za pośrednictwem Amazon Prime Video.

"Ród smoka", "Pierścienie Władzy" i "The Boys" najczęściej ściąganymi nielegalnie serialami roku

Kolejne pozycje zajęły seriale "Moon Knight" - z uniwersum Marvela, "Halo" - produkcja science fiction oparta na serii gier komputerowych, "Obi-Wan Kenobi" i "Księga Boby Fetta" - z uniwersum Gwiezdnych wojen, "Stranger Things", "Mecenas She-Hulk" - notujący najbardziej skrajne opinie serial Marvela oraz "Andor" - chwalona przez krytyków produkcja będąca prequelem "Łotra 1".

Jak podsumowuje swój ranking serwis Torrentfreak, na liście znalazły się same nowości. W poprzednich latach nie było to takie oczywiste. Do topki trafiał regularnie między innymi animowany "Rick and Morty".

Lista została stworzona na podstawie danych BitTorrent. Warto pamiętać, że piracenie treści za pomocą popularnych torrentów to jedynie niewielka część nielegalnego ruchu danych na świecie.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: