Uczestnik najnowszej edycji "The Voice Senior" zmarł na raka. Nie doczekał premiery odcinka ze swoim udziałem

Adam Anusiewicz nie żyje. Uczestnik najnowszej edycji "The Voice Senior" chorował na nowotwór trzustki z przerzutami. 61-letni artysta odszedł przed emisją pierwszego odcinka programu ze swoim udziałem.

W sobotę 7 stycznia TVP2 wyemitowała pierwszy odcinek czwartej edycji wyczekiwanego przez widzów programu "The Voice Senior". Castingi do show zostały nagrane już latem, a na jurorskich krzesłach widzowie tym razem zobaczyli Marylę Rodowicz, Alicję Węgorzewską, Tomasza Szczepanika oraz Piotra Cugowskiego.

Zobacz wideo Cenzura w MTV zaczęła się od Queen. Jakie teledyski wzbudziły największe kontrowersje?

Adam Anusiewicz nie żyje. Uczestnik "The Voice Senior" miał 61 lat

W premierowym wydaniu "The Voice Senior" nie zabrakło wielu pozytywnych zaskoczeń i emocji, niestety stacja miała do przekazania widzom także niezwykle smutną wiadomość. Przed emisją programu zmarł jeden z jego uczestników.

Nie żyje Adam Anusiewicz, 61-latek, który zmagał się z nowotworem, odszedł w październiku 2022 roku, przez co nie doczekał emisji pierwszego odcinka "The Voice Senior" ze swoim udziałem.

Marek PiekarczykMarek Piekarczyk świadomie nie płacił składek emerytalnych. Ile dostanie?

Jak cytuje Anusiewicza portal Wirtualne Media: "W marcu 2022 roku zacząłem doświadczać dolegliwości, jakich wcześniej nie miałem. Byłem w kilku szpitalach i zdiagnozowano niezbyt przyjemną chorobę, nowotwór trzustki z przerzutami. Obecnie dosyć szybko się męczę i to się da zauważyć na scenie, gdzie już godzinny koncert na stojąco ciężko mi wytrzymać".

Nie żyje uczestnik "The Voice Senior". Zmarł na nowotwór przed emisją programu

Wokalista występował na scenie od początku lat 80. Debiutował w warszawskich lokalach, a potem zdecydował się na wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Podkreślał jednak, że muzyka była obecna w jego życiu od dziecka: "Odkąd pamiętam, w domu była gitara. Ojciec grywał, grał bardzo prosto, ale wtedy wydawał mi się mistrzem gitary. Chcąc nie chcąc też brałem gitarę do ręki i próbowałem grać".

 

Artysta zaznaczał, że muzyka pomaga mu w walce z chorobą. Na planie "The Voice Senior" przytoczył słowa Fryderyka Nietzschego: "Bez muzyki życie byłoby pomyłką". Anusiewicz wyznał, że znany cytat to jego własne życiowe motto.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: