Gwiazdy "Stranger Things" z ogromnymi podwyżkami. Wiemy, ile zarobią za finałowy sezon

Na premierę wyczekiwanego, finałowego sezonu "Stranger Things" fani poczekają najprawdopodobniej do 2024 roku. Aktorzy serii negocjują właśnie swoje kontrakty. Okazuje się, że Netflix zaproponował gwiazdom bardzo hojne podwyżki.

"Stranger Things", czyli opowieść przygodowa łącząca elementy science fiction z horrorem, okazała się wielkim hitem Netfliksa. Chociaż w sieci toczą się niekończące dyskusje, który z czterech sezonów serialu udał się twórcom najbardziej, a któremu przydałoby się najwięcej poprawek, widzowie chętnie wracają do serii naładowanej popkulturowymi odniesieniami i klimatem lat 80.

Zobacz wideo "Kalejdoskop". Netflix wypuścił serial, którego odcinki można oglądać w dowolnej kolejności [ZWIASTUN]

"Stranger Things". Aktorzy mogą liczyć na spore podwyżki

Zainteresowanie przygodami dzieciaków z Indiany jest tak duże, że premiera 4. sezonu serialu wywołała awarię serwerów Netfliksa, a badania firmy Nielsen wykazały, że odcinki obejrzała rekordowa wówczas liczba widzów. Twórcy dzieła nie trzymali fanów produkcji w niepewności zbyt dlugo. Opublikowali list, w którym zapewnili, że powstanie 5. seria serialu. Podkreślili jednak, że będzie to ostatni sezon "Stranger Things", jaki zrealizują.

Data premiery kolejnych odcinków hitowego serialu jeszcze nie jest znana, chociaż mówi się o 2024 roku. Aktorzy serii są podobno na etapie negocjowania swoich kontraktów. Jak donosi serwis Puck, gwiazdy będą mogły liczyć na spore podwyżki.

Przeszło 1,2 miliarda godzin - tyle czasu widzowie Netfliksa spędzili przed ekranami, oglądając 4. sezon "Stranger Things". Rekordowy wynik zapewni aktorom serialu lepsze warunki finansowe za udział w kolejnym. Raport, do którego dotarł serwis Puck, składa się z 4 szczebli decydujących o kwocie, jaką zarobią aktorzy, kręcąc 8 finałowych odcinków serii.

Ile zarobią gwiazdy "Stranger Things" za finałowy sezon serialu?

  • 1 szczebel - 9,5 miliona dolarów za cały sezon - tyle zarobi David Harbour - serialowy szeryf Jim Hooper oraz Winona Ryder - Joyce Byers - matka Willa i Jonathana. Każde z nich w trzecim sezonie zarobiło ponad 3 razy mniejszą kwotę - 2,8 milionów dolarów.
  • 2 szczebel - 7 milionów dolarów - tyle za sezon otrzyma Finn Wolfhard - serialowy Mike Wheeler, Noah Schnapp - znany z roli Willa Byersa, Caleb McLaughlin - wcielający się w Lucasa Sinclaira, Gaten Matarazzo - kochany przez widzów Dustin Henderson oraz Sadie Sink, czyli Max Mayfield. Aktorzy za pierwszą serię zainkasowali 200 tysięcy dolarów.
  • 3 szczebel - 6 milionów dolarów - to wynagrodzenie za udział w 8 odcinkach 5. sezonu "Stranger Things" przeznaczone dla aktorów takich jak: Natalia Dyer - serialowej Nancy Wheeler, Joe Keery - znanego z roli Steve'a Harringtona, Maya Hawke, czyli Robin Buckley oraz Charlie Heaton, wcielający się w postać Jonathana Byersa.
  • 4 szczebel - tutaj nie ujawniono konkretnej kwoty, jednak zaznaczono, że będzie ona znacznie mniejsza niż te widoczne na reszcie szczebli. Otrzyma ją reszta aktorów, która nie została wcześniej wymieniona.

W zestawieniu brakuje jednego z najważniejszych nazwisk w serialu - gwiazdy Millie Bobby Brown wcielającej się w rolę Eleven. 18-latka podpisze osobny kontrakt z Netfliksem.

Więcej o: