Netflix tłumaczy, z kim można dzielić konto bez kolejnych opłat. Instrukcja nie zostawia wątpliwości

Szacuje się, że ponad 100 mln osób na całym świecie nie płaci za Netfliksa, bo korzysta z kont swoich krewnych i znajomych. Platforma zdecydowała się ukrócić ten proceder i wprowadza specjalne kody weryfikacyjne. Więcej o szczegółach można przeczytać w regulaminie - także w języku polskim. Naprawdę będziemy mieć 15 minut na reakcję. Co z opłatami?

Netflix chce, żeby z tego samego konta na platformie korzystały tylko osoby zamieszkujące w jednym gospodarstwie domowym. Nawet jeśli mamy wykupiony abonament umożliwiający utworzenie osobnych profili dla każdego z domowników i jednoczesne oglądanie na kilku urządzeniach, nie możemy zgodnie z regulaminem serwisu dzielić się hasłem z dalszymi krewnymi lub przyjaciółmi.

Zobacz wideo Jak wybrano aktorki do serialu "Gang Zielonej Rękawiczki"? Nie było łatwo!

Z kim można dzielić konto na Netfliksie? Będą dodatkowe opłaty?

Współdzielenie konta na platformie Netflix z osobą, która nie mieszka w tym samym gospodarstwie domowym, jest według zasad rozpisanych dla użytkowników serwisu VOD formalnie niedopuszczalne. Mieszkający gdzie indziej posiadacze profili będę musieli założyć własne konta, by korzystać z serwisu dalej - czytamy w regulaminie.

Netflix informuje, że jeśli wykryje pojedyncze lub powtarzające się logowania na konto z urządzenia niepowiązanego z danym gospodarstwem domowym, może pojawić się potrzeba weryfikacji dostępu do serwisu. Bez tego nie będzie można dalej oglądać Netfliksa na rzeczonym urządzeniu.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wygląda weryfikacja urządzenia? W przypadku wykrycia logowania, które może wskazywać, że z naszego konta korzysta ktoś do tego formalnie nieuprawniony, Netflix wyśle na wskazany e-mail lub numer telefonu powiązany z kontem głównego właściciela link. Ten link odsyła do strony z kodem weryfikacyjnym - ten będzie liczyć cztery cyfry i jego ważność wygaśnie po 15 minutach. Jeśli nie zdążymy go wpisać przed upływem tego czasu, należy wysłać prośbę o nowy kod z tego samego urządzenia. Kiedy go wpiszemy, z serwisu będzie można korzystać normalnie.

Netflix zastrzega, że prośba o weryfikację może się co jakiś czas powtarzać. Korzystanie z serwisu w czasie podróży lub tymczasowego pobytu w innym miejscu ma być dla głównego użytkownika konta, lub osób z nim mieszkających, bezproblemowe. W przypadku używanych przez takich widzów urządzeń weryfikacja zdaniem platformy "nie powinna być konieczna". By wykryć urządzenia z konkretnego gospodarstwa domowego, Netflix korzysta z takich danych jak adres IP, identyfikatory urządzeń i aktywność na urządzeniach, które są zalogowane do wybranego konta.

Kolejna opcja w trybie autoryzacji to zmiana podstawowego gospodarstwa domowego, a co za tym idzie, powiązanych z nim urządzeń uprawnionych do korzystania z konta. W tym przypadku podczas weryfikacji także zostanie wysłany osobny link, który będzie zawierać szczegółowe informacje, dotyczące kolejnych kroków. Trzeba pamiętać, że jeśli zmienimy gospodarstwo domowe, konieczne będzie zweryfikowanie wszystkich urządzeń powiązanych z poprzednią lokalizacją. Serwis nie wyloguje ich automatycznie, ale konieczne będzie wpisanie kodu weryfikacyjnego.

Platforma uspokaja, że nie będzie automatycznie obciążać opłatami użytkowników, którzy współdzielą konto z osobami, z którymi nie mieszkają.

Więcej o: