W księgarniach Remigiusz Mróz nie ma sobie równych, ale jego seriale pokonała inna produkcja Playera

Remigiusz Mróz musi się pogodzić z tym, że adaptacje jego książek już nie są najpopularniejszymi serialami na platformie Player.pl. Zarówno "Chyłkę", jak i "Behawiorystę" wyprzedziła inna produkcja oryginalna platformy. To "Skazana" z Agatą Kuleszą w roli głównej - już ogłoszono, że powstanie jej trzeci sezon. Biorąc pod uwagę, że widzowie spędzili kilka milionów godzin na jej oglądaniu, trudno się tej decyzji dziwić.

Player.pl poinformował, że już w pierwszym tygodniu od premiery drugiego sezonu "Skazanej", serial włączyło ponad 70 proc. aktywnych użytkowników platformy. Byli to zarówno stali użytkownicy, jak i właściciele nowych kont. To czyni "Skazaną" najskuteczniej pozyskującym widownię tytułem w bibliotece treści oryginalnych.

Zobacz wideo Rozmowa z Agatą Kuleszą o serialu "Skazana"

Drugi sezon "Skazanej" potwierdzony. Zdjęcia ruszają jeszcze w 2023 roku

Wcześniej największą popularnością cieszyły się seriale na podstawie bestsellerowych książek Remigiusza Mroza. Zarówno wszystkie sezony "Chyłki" z Magdaleną Cielecką, jak i "Behawiorysta" z Robertem Więckiewiczem cieszyły się bardzo dużą oglądalnością. Jak jednak pokazują najnowsze statystyki, teraz to Agata Kulesza jest królową platformy.

W 2022 roku użytkownicy platformy Player.pl spędzili łącznie 5 700 000 godzin na oglądaniu serialu o wrobionej w morderstwo sędzinie (w tej roli Kulesza właśnie), która zostaje osadzona w  kobiecym więzieniu, w którym większość rezydentek sama tam wcześniej wysłała. Tym samym produkcja znalazła się również na pierwszym miejscu najchętniej oglądanych seriali platformy, wyprzedzając "Behawiorystę", "Chyłkę" i "Szadź".

Przypomnijmy, że druga seria "Skazanej" zakończyła się bardzo dramatycznie. "Bunt zainicjowany przez Alicję, przenosi się na inne oddziały więzienia w Zabrzu. Sytuacja staje się dramatyczna, kiedy samozwańcza przywódczyni Amfisa wykorzystuje powstały chaos do samosądów" - czytamy w krótkiej zapowiedzi.

Prace nad scenariuszem trzeciego sezonu już się zaczęły, ekipa ma wrócić na plan zdjęciowy jeszcze w 2023 roku. Główną scenarzystką jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i Hanna Węsierska. Za reżyserię odpowiadać będzie nominowany w 2010 r. do Oscara Bartosz Konopka ("Nieobecni", "Pod powierzchnią", "W głębi lasu"), a za zdjęcia Paweł Flis ("Interior", "Królestwo kobiet") i Bartek Cierlica PSC ("Chrzciny", "Jak pokochałam gangstera"). Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Katarzyna Baran, a charakteryzacją Jolanta Madejska-Witek.

Poza tym Player pracuje także nad spin-offem serialu. Produkcja "Pati" poświęcona będzie Patrycji Cichy - bohaterce, którą z dużą werwą i charyzmą gra Aleksandra Adamska. Serial ma przybliżyć wcześniejsze losy Pati i pokazać, jak wyglądało jej życie, zanim trafiła do więzienia w Zabrzu.

<Reklama> Ebooki i audiobooki Remigiusza Mroza są dostępne na Publio.pl >>

Więcej o: