Nowy serial "Akacjowa 38". O czym jest hiszpańska produkcja? Szykuje się nowy hit TVP2

Od 9 stycznia program TVP2 został wzbogacony o nowy serial "Akacjowa 38", który zastąpi w ramówce stacji popularną turecką telenowelę "Zranione ptaki". O czym opowiada hiszpańska produkcja kostiumowa? Znamy szczegóły.

"Akacjowa 38" to kostiumowy serial historyczny, który ma szansę stać się kolejnym hitem Telewizji Polskiej. Premiera pierwszego odcinka telenoweli miała miejsce w miniony poniedziałek, 9 stycznia. Czego dotyczy fabuła hiszpańskiej produkcji?

Ile odcinków ma serial "Akacjowa 38"? O czym jest nowa produkcja TVP2?

Serial "Akcjowa 38" to składający się z 1483 odcinków cykl, który przeniesie widzów do czasów XIX-wiecznej Hiszpanii. Główną bohaterką produkcji jest Carmen. Młoda dziewczyna jest w zaawansowanej ciąży, kiedy jej mąż, Justo, chce ją zgwałcić. W akcie samoobrony, uderza go w głowę. Gdy mężczyzna bezwładnie upada, Carmen jest przekonana, że go zabiła. Z pomocą matki zakopuje ciało męża w lesie i ucieka z ich wspólnego domu.

 

Niespodziewanie, w trakcie ucieczki, Carmen zaczyna rodzić. Na świat przychodzi jej córka, Inocensja, lecz młoda dziewczyna wie, że nie może zatrzymać dziecka. By zapewnić pierworodnej bezpieczeństwo, podejmuje trudną decyzję. Zostawia noworodka w przyklasztornym przytułku, a sama udaje się do niewielkiego miasteczka, gdzie zmienia tożsamość i zatrudnia się jako pokojówka w budynku przy Akacjowej 38.

Zobacz wideo "Alba" - hiszpański serial dramatyczny hitem Netfliksa [ZWIASTUN]

Nowy serial "Akacjowa 38". Obsada hiszpańskiej produkcji historycznej

Zdjęcia do hiszpańskiej telenoweli "Akacjowa 38" trwały aż 6 lat. Pierwszy raz na planie aktorzy stanęli już w 2015 roku. W postać głównej bohaterki produkcji, Carmen, wcieliła się aktorka Maria Blanco. W obsadzie serialu znaleźli się m.in. David Venancio Muro, Sandra Marchena, Inma Perez-Quiros, Juanma Navas i Jorge Pobes.

Serial "Akacjowa 38" będzie emitowany w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku, o godzinie 18:45 na antenie stacji TVP2. Na ten moment nie wiadomo czy produkcja będzie dostępna na platformie VOD.

 
 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: