"Sexify 2" już można oglądać. Netflix przygotował podsumowanie pierwszego sezonu

11 stycznia na platformie Netflix pojawił się drugi sezon polskiego serialu "Sexify", który okazała się globalnym hitem serwisu. Produkcja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że po premierze trafiła do Top 10 w 83 krajach, z czego zajęła pierwsze miejsce w 20 z nich. Przed seansem nowej serii warto odświeżyć sobie fabułę pierwszego sezonu, który swego czasu pochwaliła m.in. Grażyna Torbicka.

"Sexify" opowiada historię studentki, która decyduje się stworzyć aplikację optymalizującą kobiecy orgazm. Pomagają jej w tym dwie przyjaciółki: Natalia, Paulina i Monika chcą też razem wygrać konkurs na najlepszy start-up.

Zobacz wideo

Komediowy serial często nazywano też rodzimym odpowiednikiem brytyjskiej produkcji "Sex Education". Za reżyserię i scenariusz pierwszego sezonu "Sexify" odpowiadali Kalina Alabrudzińska i Piotr Domalewski. Tego drugiego widzowie mogą kojarzyć z jego głośnego i debiutanckiego filmu "Cicha noc".

"Sexify 2". Podsumowanie pierwszego sezonu

- "Sexify" powstał, bo wiemy, że seks jest w Polsce tematem wstydliwym, a seks kobiet obarczony tyloma ograniczeniami, obciążeniami i presją, że to najwyższy czas się z tym zmierzyć - powiedziała w wywiadzie z serwisem Kobieta.pl Alabrudzińska. W głównych rolach wystąpiły Sandra Drzymalska, Maria Sobocińska i Aleksandra Skraba. Towarzyszyli im między innymi Małgorzata Foremniak, Cezary Pazura i Zbigniew Zamachowski. O tym, co działo się w pierwszym sezonie, opowiadają aktorzy w specjalnie przygotowanym podsumowaniu:

 

A co wiemy o drugiej serii? "Mimo przegranej w konkursie na najlepszy start-up, dziewczyny nie mają zamiaru się poddawać i dalej pracują nad apką. Mają wszystko, czego można potrzebować do jej stworzenia: świetny pomysł Natalii, pasję Pauliny i pieniądze Moniki. A przynajmniej tak im się wydaje" - zapowiada Netflix.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"W drugim sezonie dowiemy się, że przyszłość startupu wisi na włosku, a jedynym ratunkiem jest zbadanie i zrozumienie męskiej perspektywy na sprawy seksu i poszerzenie grupy użytkowników aplikacji. Natalia, Paulina i Monika muszą znaleźć złoty środek między swoim burzliwym życiem osobistym, ostro grającą konkurencją i wymagającą inwestorką, aby tym razem osiągnąć sukces" - czytamy dalej w streszczeniu produkcji.

Poza Aleksandrą Skarbą, Sandrą Drzymalską i Marią Sobocińską w nowym sezonie wystąpili: Jan Wieteska, Piotr Pacek, Kamil Wodka, Sebastian Stankiewicz, Cezary Pazura, Bartosz Gelner, Wojciech Solarz, Rafał Dziwisz, Magdalena Grąziowska. W drugim sezonie do obsady dołączyli Nikodem rOzbicki, Izabela Kuna i Dobromir Dymecki.

Więcej o: