To najlepszy serial komediowy roku, choć przy seansie rzadko jest do śmiechu. Gdzie obejrzeć "The Bear"?

Historia o utalentowanym młodym kucharzu, który wraca do rodzinnego miasta, aby prowadzić bar z kanapkami, stała się serialowym hitem 2022 roku. "The Bear" to najczęściej polecana przez krytyków produkcja odcinkowa minionych 12 miesięcy, a dzięki głównej roli w serialu Jeremy Allen White opuścił 80. galę Złotych Globów ze statuetką. Podpowiadamy, gdzie obejrzeć produkcję.

"The Bear" to amerykański komediodramat stworzony przez Christophera Storera. Premiera "Miśka" miała miejsce za pośrednictwem platformy streamingowej Hulu w czerwcu 2022 roku, a produkcja jest jednym z najczęściej wymienianych przez krytyków seriali, które znalazły się w zestawieniach najbardziej udanych dzieł ubiegłego roku. Twórcy zapowiedzieli już, że tytuł doczeka się drugiego sezonu.

Zobacz wideo "The Bear" - zwiastun

Jeremy Allen White ze Złotym Globem za rolę w "The Bear"

Przez osiem odcinków "The Bear" poznajemy historię wielokrotnie nagradzanego, młodego szefa kuchni, Carmena Berzatto, który wraca do rodzinnego Chicago po samobójstwie brata. Kucharz wymienia światowej klasy restauracje na bar z kanapkami, w którym zastaje długi, zniszczoną kuchnię oraz nieokrzesany personel. Chociaż sytuacja nie wydaje się kolorowa, Berzatto chce uratować rodzinny biznes.

Główną rolę Carmy'ego zagrał Jeremy Allen White znany między innymi z serialu "Shameless - Niepokorni", filmu "Lokum" oraz "Movie 43". Za swoją kreację w "The Bear" otrzymał nagrodę Złotego Globu w kategorii najlepszy aktor w serialu komediowym lub musicalowym. Pokonał na gali Steve'a Martina i Martina Shorta z serialu "Zbrodnie po sąsiedzku", Billa Hadera z produkcji "Barry" oraz Donalda Glovera z "Atlanty".

W serialu pojawia się również Ebon Moss-Bachrach znany z serialu "The Punisher", Ayo Edebiri ("Dickinson"), Abby Elliott ("Indebted", "Odd Mom Out") i Lionel Boyce.

"The Bear". Gdzie oglądać serialowego "Miśka"?

Pierwszy sezon serialu można obejrzeć w Polsce za pośrednictwem platformy streamingowej Disney Plus. Premierę kolejnego zaplanowano na koniec 2023 roku.

Krytycy docenili serial przede wszystkim za bardzo realistyczne ukazanie pracy w restauracji. To w dużej mierze zasługa szkoleń kulinarnych aktorów oraz prawdziwych szefów kuchni, którzy pełnili funkcję konsultantów na planie. Ponadto często zwracano uwagę na ścieżkę dźwiękową użytą w serialu. Składa się ona z klasyków rocka lat 80., 90., i dwutysięcznych, co nadaje produkcji specyficzny klimat. Hity zostały wybrane przez twórcę serialu - Christophera Stonera oraz producenta wykonawczego Josha Seniora.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: