Nagranie wpadki TVP stało się hitem. Ubaw mieli nawet w Chinach. "Serio to było w telewizji?"

Pamiętacie awarię gazociągów Nord Stream 1 i 2? Gdy przekazano informację o wycieku gazu, widzowie "Wiadomości" zostali uraczeni nietypową wizualizacją. O wpadce TVP mówiono nawet w Chinach.

Awaria gazociągów Nord Stream 1 i 2, które poprowadzono po dnie Bałtyku, wywołała w mediach fale spekulacji. Temat poruszono również w czołowym serwisie informacyjnym Telewizji Polskiej. Niestety twórcy programu zaliczyli sporą wpadkę, która błyskawicznie obiegła cały świat. Z symulacji zaprezentowanej w "Wiadomościach" ubaw mieli nawet w Chinach.

Wyciek gazu na dnie Bałtyku. TVP stworzyło wizualizację awarii

Według ustaleń ekspertów od gazownictwa, przyczyn awarii mogło być wiele. Jedną z postawionych hipotez było celowe działanie osób trzecich, które mogło doprowadzić do wycieku substancji. Temat szybko podłapały media i serwisy informacyjne na całym świecie. W "Wiadomościach" emitowanych na antenie stacji TVP zaprezentowano symulację autorstwa Dominika Cierpioła, która miała przedstawiać przebieg zdarzenia i potencjalnych winowajców. Materiał szybko trafił do sieci, gdzie z miejsca stał się viralem.

 

Wpadka w "Wiadomościach". Ubaw mieli nawet Chińczycy

Wizualizacja awarii, którą zaprezentowano w "Wiadomościach", tuż po emisji programu obiegła niemal cały świat. Nagranie przedstawia podwodne drony, przez które miało dojść do wycieku gazu na dnie Bałtyku.

 

Internauci nie pozostawili na autorze materiału suchej nitki. Pod filmikiem zamieszczonym na platformie YouTube posypały się komentarze rozbawionych internautów.

Disney aż pozazdrościł animacji
Serio to było w telewizji? Robi się coraz śmieszniej
Wystartowały z podwodnego lotniskowca
Patrząc na cienie to podwodne drony wysadziły wodociąg na dnie basenu
Czy oni tak sobie wyobrażają poziom widza, czy to jest poziom pracownika TVP?

— pisali widzowie.

Wymownych komentarzy nie zabrakło również na innych serwisach. Jeden z użytkowników Twittera zwrócił uwagę na to, że symulacja TVP dotarła nawet do Chin, gdzie stała się hitem w sieci.

Podobny materiał pojawił się również we francuskiej telewizji. Nie wiadomo kto był pomysłodawcą, ale nawet jeśli to Francuzi jako pierwsi stworzyli podobną symulację, to wydawca polskiego serwisu informacyjnego powinien zweryfikować te rewelacje przed wydaniem zgody na emisję programu.

Zobacz wideo Nowa fucha Kurskiego. Czy to duża strata dla PiS-u?

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: