"Wednesday". Numer na więziennym uniformie Gomeza jest nieprzypadkowy. Zawiera aż dwie ukryte wiadomości

W jednym z odcinków hitowego serialu "Wednesday" ojciec głównej bohaterki Gomez Addams trafia do aresztu pod zarzutem morderstwa. W kilku scenach potem pojawia się w pomarańczowym stroju więziennym, a na piersi ma wypisany numer "171912". Jak zauważają widzowie, to nie jest przypadkowy zestaw cyfr. Zdaniem niektórych ma nawet więcej niż jedno znaczenie.

"Wedensday" to niewątpliwie jeden z największych przebojów Netfliksa. Serial, który miał premierę w listopadzie 2022 roku miał tak dużą oglądalnością, że w niecały miesiąc nie tylko znalazł się w czołówce najpopularniejszych tytułów ostatnich tygodni, ale też trafił na drugie miejsce listy produkcji z najlepszym otwarciem w historii platformy. Widzowie z całego świata oglądali go ponad miliard godzin i jak się okazuje, wielu z nich bacznie analizowała nawet najdrobniejsze szczegóły każdego z ujęć.

Zobacz wideo „Wednesday" — nowy serial Netfliksa od Tima Burtona. Jenna Ortega jako Wednesday Addams

Numer na więziennym uniformie Gomeza jest nieprzypadkowy

Fabuła stworzonej przez Tima Burtona "Wednesday" skupia się na nastoletniej już córce Morticii i Gomeza Addamsów. Spotykamy ją, kiedy z przymusu zostaje zapisana do Akademii Nevermore - prestiżowej szkoły dla wyrzutków, którą ukończyli jej rodzice. Zbuntowana nastolatka nie ma ochoty żyć w cieniu dokonań swoich rodziców, więc planuje jak najszybciej uciec z placówki. Kiedy jednak ktoś próbuje ją zabić, a ona sama wpada na trop serii tajemniczych zabójstw w szkole i pobliskim miasteczku, zmienia zdanie i postanawia rozwiązać kryminalną zagadkę. Przy okazji wpada na trop rodzinnej tajemnicy sprzed lat, która okazuje się łączyć z jej śledztwem.

Kto się lubi bawić z piraniami?Drugi sezon "Wednesday" potwierdzony. Jenna Ortega przerwała milczenie

Kiedy rodzice przyjeżdżają odwiedzić Wednesday w szkole, sprawy się komplikują i niesłusznie oskarżony Gomez Addams zostaje aresztowany: lokalna policja jest przekonana, że to on stoi za co najmniej jednym atakiem i jest odpowiedzialny za morderstwa niewinnych ofiar. Gomez w więzieniu dostaje uniform z numerem "171912". Jak zwracają użytkownicy, te cyfry nie zostały wzięte z powietrza.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Po pierwsze, 1 stycznia 1912 roku urodził się Charles Addams - twórca satyrycznych rysunków i komiksów, na podstawie których w latach 60. XX wieku stworzono pierwszy popularny serial telewizyjny o makabrycznej rodzince. Biorąc pod uwagę, że Amerykanie mają w zwyczaju zapisywać daty w ten sposób, że najpierw podają miesiąc, a dopiero potem jego dzień i rok, "171912" to właśnie odwołanie do urodzin twórcy Addamsów. Już samo to stanowi intrygującą ciekawostkę, ale użytkownicy Reddita wskazują na jeszcze jeden trop.

W modelu RGB* ta liczba jest kodem, który odsyła do jednego z odcieni koloru czarnego. A ten, jak wiemy, to ulubiona barwa rodziny Addamsów. Sprawdziliśmy to za pomocą wirtualnego próbnika kolorów dostępnego pod tym adresem. To się sprawdza. Nawet jeśli to przypadek, to bardzo znaczący.

Kod AddamsówKod Addamsów Paleta kolorów RGB

Takich ukrytych smaczków w serialu jest dużo więcej. Widzowie są np. przekonani, że w jednej ze scen końcowych istotną wskazówkę w sprawie ważnej postaci: tropów doszukują się w zbliżeniu na oko Lurcha, wiernego lokaja rodziny Addamsów. Poza tym uważny widz może wyłapać, że przykładowo kilka ze sklepów w miasteczku Jericho obok któego mieści się szkoła Wedensday, ma dokładnie takie same fronty, jak na oryginalnych rysunkach Charlesa Addamsa. To m.in. kwiaciarnia, sklep ze starociami i używanymi rzeczami oraz zakład szewski. Co więcej, tylna ściana w Weathervane Cafe (to miejsce, w którym czasami przesiadują uczniowie szkoły i do tego pracuje tam jeden z nowych przyjaciół głównej bohaterki) jest udekorowana specjalnie zaprojektowanymi wiatromierzami, które nawiązują do filmów Tima Burtona.

*RGB to jeden z modeli przestrzeni barw, opisywanej współrzędnymi odnoszącymi się do kolorów: red (czerwony), G – green (zielony) i B – blue (niebieski). Jest stosowany w informatyce, a także często używany w urządzeniach takich jak aparaty cyfrowe, skanery, telewizory, monitory komputerowe czy wyświetlaczach telefonów. Najczęściej kolory są zapisywane w 24-bitowym zapisie. W tym systemie zapis każdej z barw ma składowe, które przyjmują wartości z zakresu 0-255.

Więcej o: