Tak wyglądałoby "Twin Peaks" jako komedia w stylu "Przyjaciół". Agent Cooper opublikował film

Kyle MacLahan, wcielający się w rolę Agenta Coopera w kultowym serialu Davida Lyncha i Marka Frosta, podzielił się z fanami przeróbką nawiązującą do popularnego sitcomu "Przyjaciele". W rolach głównych wystąpili bohaterowie "Twin Peaks". Tym, którzy znają fabułę, nie będzie jednak do śmiechu...

Nietuzinkowy David Lynch flirtował z wieloma gatunkami filmowymi i choć mimo upodobania do dziwacznych i mrocznych klimatów komediowe konwencje też nie są mu zupełnie obce, serial, który współtworzył, trudno nazwać sitcomem. Jeśli jednak zastanawialiście się, jak wyglądałoby "Miasteczko Twin Peaks", gdyby tworzono je z myślą o emisji w Comedy Central, macie niepowtarzalną szansę tego doświadczyć.

'Jezioro Słone'Nowy film reżyserki "Galerianek". "Jezioro Słone" o intymności 60-latków

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nagranie udostępnił jeden z aktorów

Serialowy Agent Cooper, czyli Kyle MacLahan, jest jednym z ulubionych aktorów Davida Lyncha (współpracował z nim również przy kultowym filmie "Blue Velvet"). To wzajemna sympatia - twórczość reżysera też ma w sercu MacLahana szczególne miejsce. W mediach społecznościowych często dzieli się fanowskimi przeróbkami nawiązującymi w większości do uniwersum najpopularniejszego serialowego miasteczka lat 90. Jedną z nich jest czołówka zmontowana na wzór tej znanej z "Przyjaciół" z udziałem bohaterów "Twin Peaks".

Your life’s a joke; you’re broke. Your homecoming queen’s DOA

- podpisał film aktor, modyfikując tekst przeboju The Rembrands "I'll Be There For You", który wykorzystano w czołówce "Przyjaciół". Dodał, że filmik znalazł na Instagramie poprzez fanowskie konto @kylemaclachlanlove_, jednak nagranie pojawiło się w sieci już 5 lat temu. W serwisie YouTube opublikował je użytkownik Matt Alexander.

 

Przeróbka wciąż ma w sobie klimat Miasteczka

Na pierwszy rzut oka niewtajemniczonym naprawdę może się wydawać, że tak nietypowe intro do "Miasteczka Twin Peaks" zwiastuje pogodny serial o paczce przyjaciół. Autor między wykorzystane sceny wplótł jednak szaleńczego Boba, martwe ciało Laury Palmer czy wisielca Harolda Smitha, nie pozostawiając złudzeń, że to w dalszym ciągu dzieło Lyncha. Zdaniem niektórych, oryginał też ma odrobinę niepokojącego klimatu.

J20. Miedzynarodowy Festiwal Sztuki Autorow Zdjec Filmowych Plus CamerimagePlaylista Davida Lyncha. Taki gust muzyczny ma reżyser "Twin Peaks"

Jeśli się nad tym zastanowić, już sam opening "Przyjaciół" jest trochę dziwny, jak gdyby nigdy nic tańczą w fontannie w środku nocy i karmią chlebem gumowe kaczki, potem siedzą na przypadkowej sofie, która z jakiegoś powodu jest na zewnątrz i wyłączają lampę. Bardzo to lynchowskie.

- zauważył jeden z komentujących. Przeróbka zdobyła prawie 100 tys. wyświetleń.

Więcej o: