"Wikingowie: Walhalla". Kiedy Marcin Dorociński pojawia się w serialu Netfliksa? Dajemy znać, kiedy nie mrugać

Marcin Dorociński zagrał w drugim sezonie serialu "Wikingowie: Walhalla", który 12 stycznia ma premierę w Netfliksie. Ciesząc się kolejnym sukcesem aktora, podpowiadamy, kiedy uważniej patrzeć na ekran, żeby nie przegapić ani sekundy z jego występu.

Akcja serialu "Wikingowie: Walhalla", w którym zagrał Marcin Dorociński, rozgrywa się na początku XI wieku. Główne wątki dotyczą losów trzech postaci: Leifa Erikssona (Sam Corlett), jego siostry Freydis i księcia Haralda Sigurdssona (Leo Suter). I to właśnie z wątkiem tego ostatniego jest związana rola polskiego aktora.

Marcin Dorociński pojawia się w trzech z ośmiu odcinków drugiego sezonu jako król Jarosław Mądry, krewny księcia Haralda. Ten, próbując zebrać armię do walki o władzę z bratem Olafem, postanawia odwiedzić wuja w Nowogrodzie. Do spotkania dochodzi w drugim odcinku produkcji Netfliksa. Później Marcin Dorociński, mówiący po angielsku z dość silnym wschodnim akcentem, gra jeszcze w trzecim i szóstym odcinku.

Marcin Dorociński w "Wikingowie: Walhalla". Kiedy pojawia się na  ekranie?

O tym, że postać Jarosława Mądrego jest ważna i Marcin Dorociński nie jest zaledwie statystą, świadczyła choćby jego obecność w zwiastunie zapowiadającym drugi sezon. Kiedy pojawia się na ekranie? Najpierw szykujcie się na szóstą minutę drugiego odcinka.

Zobacz wideo Marcin Dorociński w zwiastunie 2. sezonu serialu "Wikingowie: Walhalla"

Uwaga, dalej drobne spoilery.

  • ok. 5:40 drugiego odcinka Harald z kompanem wchodzą do namiotu, w którym trwa walka pięściarzy. Przygląda się jej m.in. Jarosław Mądry. Ok. 7:20 scena przywitania się kończy
  • ok. 12:55 w drugim odcinku oglądamy ucztę, w której biorą udział m.in. ci dwaj bohaterowie. Jarosław Mądry wysłuchuje m.in. opowieści o Grenlandii innej postaci, a także udziela rady swojemu kuzynowi. Scena trwa dobre kilka minut, w inne miejsce twórcy przenoszą nas ok. 17:13
  • ok. 24.09 trzeciego odcinka, więc po pewnym czasie, Harald podejmuje decyzję, co obić dalej, i rusza w drogę. Zanim to zrobi, widzimy Dorocińskiego, który przyjeżdża na plac konno, po czym żegna wikińskiego księcia. Tu scenarzyści pozwolili sobie na żart, który kończy się słowami Jarosława: Co może pójść nie tak? Na koniec oglądamy zamyślone oblicze aktora, patrzącego, jak Harald opuszcza Nowogród  
  • ok. 26:09 szóstego odcinka dość niespodziewanie nasz bohater powraca w kilkudziesięciosekundowej scenie, w której Jarosław przypatruje się polowaniu, a także informuje o spotkaniu z Haraldem jego brata Olafa 

Już teraz wiadomo, że niezależnie od odbioru 2. sezonu, serial będzie mieć kontynuację. Platforma Netflix wykupiła 3. transzę produkcji, do której zdjęcia zostały już ukończone. Nie wiadomo, czy brał w nich udział Polak.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

To już kolejny międzynarodowy serial Netfliksa, w którym Marcin Dorociński gra co prawda drugoplanową, ale ważną rolę. Pierwszym był "Gambit królowej", prawdziwy przebój 2020 roku. A w kinach aktora niedługo będzie można oglądać w roli Stanisława Witkiewicza "Witkacego" w komedii kryminalnej "Niebezpieczni dżentelmeni". W obsadzie są także m.in. Tomasz Kot (Tadeusz Boy-Żeleński), Andrzej Seweryn (Joseph Conrad) i Wojciech Mecwaldowski (Bronisław Malinowski).

Więcej o: