Dawno niewidziany Robert Downey Jr. przyłapany na planie z zakolami w rudych włosach

Robert Downey Jr. nagrywa właśnie zdjęcia do nowego serialu dla HBO. Co ciekawe, aktor w produkcji "The Sympathizer" gra kilka różnych postaci. Fotografowie przyłapali go w pełnej charakteryzacji, która uczyniła go niemal nierozpoznawalnym - gwiazdor został postarzony, ma sztuczną łysinę i rude, kręcone włosy.

Znany m.in. z głównej roli w "Iron Manie" Robert Downey Jr. pracuje z ekipą w Los Angeles. Serial "The Sympathizer" to ekranizacja nagrodzonej Pulitzerem książki autorstwa Viet Thanh Nguyena. Downey nie tylko w nim występuje jako kilka różnych postaci, jest także jednym ze współproducentów.

Zobacz wideo Aktorzy drastycznie modyfikują swoje ciała do roli, czyli niezwykłe przemiany w kinie [Popkultura]

Roberta Downeya Jr. nie da się rozpoznać w tej charakteryzacji

Serial ma być zarazem thrillerem szpiegowskim, jak i satyrą o życiu na styku kultur. Opowiadać będzie o francusko-wietnamskim komunistycznym szpiegu i jego perypetiach podczas ostatnich dni wojny w Wietnamie. Bohater trafia na wygnanie do USA, a opisująca jego aklimatyzację w nowym kraju książka została okrzyknięta "uderzającym studium tożsamości i Ameryki, wciągającą historią szpiegowską, a także budującą opowieścią o miłości i przyjaźni". Już teraz porównuje się ją do dzieł Franza Kafki czy Georga Orwella.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W głównych rolach występują Hoa Xuande, Fred Nguyen Khan, Toan Le, Vy Le i Alan Trong. Downey Jr. jako główny antagonista tej narracji wziął na siebie różne role poboczne - każde z jego serialowych wcieleń ma reprezentować inną odnogę amerykańskiego establishmentu. Ekipa pracuje głównie w Los Angeles i Tajlandii.

 

Właśnie w L.A. fotografowie przyłapali Roberta Downeya Juniora już ucharakteryzowanego na jedną z tych wrogich postaci. Został w tym celu specjalnie postarzony, ma zakola, siwe, krzaczaste brwi i kręcone rude włosy. Naprawdę trudno go rozpoznać:

 

Aktor w ramach przygotowania do produkcji zgolił sobie włosy na zero, w czym pomagały mu jego dzieci. Downey umieścił nawet w sieci nagranie z tych postrzyżyn, co i tak nie powstrzymało fali domysłów zaniepokojonych fanów. Faktycznie, brak włosów dość drastycznie zmienił jego wygląd.

Nie podano jeszcze planowanej daty premiery produkcji HBO.

Więcej o: