"The Voice Senior". Ojciec Macieja Zakościelnego wystąpił w programie TVP2. Podobny?

W czwartym odcinku "The Voice Senior" jeden z uczestników przedstawił się: ""Nazywam się Zbigniew Zakościelny, mam 67 lat i przyjechałem ze Stalowej Woli". Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa - to ojciec znanego aktora, Macieja Zakościelnego.

Zbigniew Zakościelny podczas przesłuchania w ciemno zaśpiewał utwór "Your Man" Josha Turnera. Mężczyźnie w studio kibicowało dwóch synów, ale nie było wśród nich Macieja Zakościelnego, aktora znanego m.in. z filmów "Tylko mnie kochaj", "Listy do M." czy seriali "Czas honoru" oraz "Układ". 

Maciej ZakościelnyMaciej Zakościelny Fot. Adrianna Bochenek / Agencja Wyborcza.pl

Ojciec znanego aktora w "The Voice Senior". Namówiony przez nową partnerkę

Zbigniew Zakościelny skończył elektronikę na Politechnice Warszawskiej, ale w 1987 roku wyjechał do Stanów i już nie wrócił do zawodu. Muzyka w jego życiu zaczęła być coraz bardziej istotna kilka lat temu. Jak mówi uczestnik "The Voice Senior":

Moje małżeństwo rozpadło się po 30 latach wspólnego życia. Muzyka w tym czasie, kiedy zostałem sam, stała się balsamem mojej duszy i pozwoliła mi przetrwać najgorsze chwile. To, że zacząłem interesować się grą na gitarze, coś pisać, układać jakieś melodie, to pojawiło się z potrzeby serca. Tak powstały moje pierwsze piosenki. Piszę w nich o tym, czego mi brak - czyli o miłości, o byciu z kimś, dzieleniu życia z kimś, bo samotność jest okropna, o czym wszyscy seniorzy wiedzą. Śpiew i gra na gitarze, daje mi ogromną satysfakcję. Pozwala się cieszyć życiem - zdradza Zbigniew Zakościelny.

Do udziału w przesłuchaniach Zakościelnego namówiła aktualna partnerka. - Jak mnie usłyszała, powiedziała: "chłopie, ty masz radiowy głos, więc idź spróbuj" - tłumaczy.

Jak wypadnie przed jury, w skład którego wchodzą: Maryla Rodowicz, Alicja Węgorzewska, Tomasz Szczepanik oraz Piotr Cugowski, będzie można zobaczyć 14 stycznia po 20:10 w TVP2.

Zobacz wideo Marcin Dorociński w Netfliksie, hit o HBO - co nowego w popkulturze?

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: