Przez lata prowadził program "Od przedszkola do Opola". Czym obecnie zajmuje się Michał Juszczakiewicz?

Michał Juszczakiewicz przez ponad 12 lat prowadził kultowy program dla wokalnie uzdolnionych dzieci. Rola prowadzącego "Od przedszkola do Opola" przyniosła mu ogólnopolską rozpoznawalność. Jakiś czas temu aktor zniknął ze świata mediów. Czym obecnie się zajmuje?

Program "Od przedszkola do Opola" pojawił się w programie TVP w 1995 roku i przez ponad 12 lat był jednym z najpopularniejszych formatów emitowanych przez stację. W popularnym show brały udział wokalnie uzdolnione dzieci z całej Polski. To właśnie na tej scenie swoje pierwsze kroki stawiały gwiazdy t.j. Sylwia Grzeszczak, Natalia Szroeder czy Katarzyna Sawczuk. Kultowy program wypromował również prowadzącego, czyli Michała Juszczakiewicza. Jak dziś wygląda życie 65-latka?

Kariera Michała Juszczakiewicza. Dzięki talent show zyskał rozpoznawalność

Michał Juszczakiewicz był absolwentem warszawskiej szkoły teatralnej, lecz swoją przygodę z aktorstwem zaczął już w liceum, otrzymując pierwszą rolę w serialu "Wakacje". Jego pierwszym poważnym angażem była główna rola w filmie "Czułe miejsca" Piotra Andrejewa. Kolejną ważną produkcją w jego karierze była "Matka Królów" Janusza Zaorskiego, gdzie zagrał u boku Jerzego Stuhra i Bogusława Lindy. Na swoim koncie ma udział w filmach t.j. "Miś", "Człowiek z żelaza" czy "Rajski ptak".

Zobacz wideo Aktorzy drastycznie modyfikują swoje ciała do roli, czyli niezwykłe przemiany w kinie [Popkultura]

W 1988 roku Juszczakiewicz ukończył łódzką szkołę filmową na kierunku scenopisarstwo i reżyseria, a już rok później odbyła się premiera jego pierwszego filmu "Kawalerka". Niedługo później otrzymał propozycję objęcia posady prowadzącego talent show "Od przedszkola do Opola", lecz postawił producentom pewien warunek. — Ustaliliśmy, że prowadzącym powinien być aktor. Zaczęło się szukanie i wtedy okazało się, że najbardziej zorientowaną osobą w temacie jestem ja. Chciałem reżyserować, więc zgodziłem się na prowadzenie, pod warunkiem objęcia reżyserii — wspominał w wywiadzie dla "Na żywo".

Emisja ostatniego odcinka programu dla muzycznie uzdolnionych przedszkolaków odbyła się 26 maja 2007 roku.

Juszczakiewicz zniknął z mediów. Aktor powrócił do swoich dawnych pasji

Gdy "Od przedszkola do Opola" zniknęło z anteny, Juszczakiewicz powrócił do swoich dawnych pasji. Postanowił połączyć zamiłowanie do filmu z astronomią. Tak powstał film "Tajemnica groby Kopernika", który został wyróżniony podczas festiwalu filmowego w Chinach. W sierpniu 2011 roku Juszczakiewicz rozpoczął prace nad kolejną produkcją. Aktor nie tylko reżyserował "Tajemnice ekonomii Kopernika", ale również odpowiadał za scenografię i współpracował ze scenarzystami.

W tym roku Michał Juszczakiewicz będzie obchodził 65. urodziny. Aktor często występuje w roli konferansjera podczas kulturalnych wydarzeń w Trójmieście, a na co dzień skupia się na prowadzeniu agencji artystycznej.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: