"Akacjowa 38" - obsada nowego hitu TVP: ona grała u Almodovara, on w "Pretty Woman"

"Akacjowa 38" to hiszpański serial, który w ramówce TVP zastąpił turecką telenowelę "Zranione ptaki". Tytuł tej produkcji nawiązuje do miejsca pracy głównej bohaterki - to właśnie dom w Madrycie, który został zbudowany pod adresem Akacjowa 38. Obsada to m.in. Maria Blanco oraz David Muro. Kto jest kim w tym serialu?

"Piękne stroje, niebanalna scenografia, wciągająca fabuła z nagłymi zwrotami akcji. Jest rok 1899. Justo – bogaty, zły i agresywny mąż, wraca nocą do domu i usiłuje zgwałcić żonę, Carmen, która jest w zaawansowanej ciąży. Ta, w odruchu samoobrony, uderza go twardym narzędziem w głowę i jest pewna, że go zabiła" - czytamy w opisie serialu TVP, który został nakręcony w 2015 roku liczy ponad 1400 odcinków. 

Hiszpańskie "Downton Abbey"? "Akcjowa 38" - obsada

Akcja produkcji rozpoczyna się w 1899 roku, tuż po zakończeniu konfliktu zbrojnego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Królestwem Hiszpanii. Scenarzyści pokazują - podobnie jak w cenionym na świecie angielskim serialu "Downton Abbey" - życie bogatych ludzi, a także pracujących dla nich pokojówek i innej służby. Nie skupiają się jednak na jednym domostwie, zaglądając do domów takich rodów jak m.in. Álvarez-Hermoso, Hidalgo czy Perrero. Pierwszy odcinek TVP pokazała 9 stycznia.

Sheyla Fariña gra Carmen/Manuelę - bohaterka zmienia bowiem imię po tym, jak ucieka z domu. Jest mądrą i dobrą kobietą, córką rolników, która młodo wyszła za mąż za przemocowego Justo. W trakcie ucieczki po zakopaniu męża w lesie, rodzi córeczkę, którą oddaje do klasztoru. Razem ze swoją matką znajduje pracę jako pokojówka pod adresem Akacjowa 38, gdzie funkcjonuje już pod zmienionym imieniem. Tam spotyka Germana (Roger Berruezo).

 

Aktorka urodziła się 12 listopada 1986 roku, grywa też m.in. w teatrze. Studiowała sztuki dramatyczne w ESAD w Galicji. Dała się poznać w serialu TVG "Valderrei", gdzie zagrała Xandrę. Również w regionalnej telewizji galicyjskiej wcieliła się w popularną postać Alex w serialu "Serramoura". W kinie można było ją oglądać np. w filmie Pedra Almodovara "Skóra, w której żyję".

Roger Berruezo, który wciela się w Don Germána de la Sernę, urodził się 29 października 1985 roku w Macanet de la Selva. Jest nie tylkob aktorem, także śpiewa. Co ciekawe, studiował projektowanie graficzne w Institute of La Massana w Barcelonie, ale zdecydował się poświęcić scenie. Aktualnie gra w teatrze Edwarda Lewisa w "Pretty Woman".

 

W obsadzie tej telenoweli historycznej występują również m.in. Ana del Rey jako Doña Trinidad "Trini" Crespo Molero de Palacios, David V. Muro jako Servando Gallo, Marc Parejo jako Don Felipe Álvarez-Hermoso, Iago García w roli Don Justo Núñeza czy Arantxa Aranguren jako matka głównej bohaterki - Teresa Serra vda. de Blasco/Guadalupe Serra vda. de Blasco.

Zobacz wideo Marcin Dorociński księciem w Netfliksie

Serial "Akacjowa 38" był kręcony w latach 2015-2021, powstały 1483 odcinki. Telenowela jest emitowana w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku, o godzinie 18:45 na antenie stacji TVP2. Odcinki są też dostępne na platformie VOD TVP.

Więcej o: