"Mamo, Fineasz i Ferb znowu hałasują!" Powstanie 40 nowych odcinków. Twórca o umowie z Disney'em

Dobre wiadomości dla fanów kreskówek znanych z "Disney Channel" czy "Disney XD". Twórca "Fineasza i Ferba" potwierdził, że podpisał umowę, według której ma powstać 40 nowych odcinków serialu o pomysłowych braciach. Szczegółami podzielił się z fanami za pośrednictwem platformy TikTok. Czego możemy się spodziewać?

Sequele znanych i lubianych produkcji to współcześnie często spotykany motyw. Na ekrany wracają jednak nie tylko bohaterowie kultowych filmów, ale też stosunkowo niedawno powstałych kreskówek. Kilkadziesiąt nowych odcinków "Fineasza i Ferba" zapowiedział w mediach społecznościowych sam twórca, Dan Povenmire.

Pluszowy dziobak i zaskakująca wiadomość

Povenmire jest nie tylko twórcą kreskówki, ale również wciela się w jedną z postaci, użyczając głosu doktorowi Dundersztycowi. O tym, jak bardzo zżyty jest ze stworzonymi przez siebie bohaterami przekonali się fani obserwujący go na chińskiej platformie społecznościowej TikTok, gdzie udostępnia nagrania nawiązujące do wykreowanego przez siebie uniwersum. To właśnie tam zdecydował się podzielić informacją o planowanym powrocie znanej serii.

Dzielę się tu aktualnościami z mojego życia i jest coś, co od dłuższego czasu chodzi mi po głowie. Po prostu nie potrafiłem znaleźć odpowiednich słów, by umieć o tym opowiedzieć. Wydaje mi się, że pozwolę im mówić za mnie.

- rozpoczął nagranie twórca. Następnie kadr zmienił się na dobrze znaną widzom Spółkę Z.Ł.O. Dundersztyca, a w towarzystwie klipów z kreskówki Povenmire zapowiedział, że powstanie więcej przygód w świecie "Fineasza i Ferba". Kontrakt z Disney Branded Television obejmuje 40 odcinków.

Tak, powstanie więcej "Fineasza i Ferba" oraz "Hamster & Gretel". Będę bardzo zapracowany!

- zapowiedział, trzymając w rękach pluszowego Pepe Pana Dziobaka. Film polubiło już prawie 400 tys. użytkowników, a odtworzono go 1,6 mln razy. W komentarzach fani nie kryją radości. Dla wielu z nich będzie to powrót do czasów dzieciństwa.

Zobacz wideo "Kajko i Kokosz" - Netflix udostępnił zwiastun kreskówki

Disney o współpracy z twórcą kreskówki

Powrót "Fineasza i Ferba" ogłoszono również podczas zimowej konferencji prasowej Television Critics Association, gdzie ten fakt oficjalnie potwierdziła prezes Disney Branded Television, Ayo Davis. 40 nowych odcinków zostanie podzielonych na dwa sezony. Data ich premiery nie została jeszcze ustalona. Nie jest też pewne, czy powróci współtwórca serii, Jeff "Swampy" Marsh.

Dan jest prawdziwym geniuszem, a jego genialny sposób opowiadania historii zawsze był nasycony życzliwym i optymistycznym poczuciem humoru, które wciąż trafia w gust widzów na całym świecie. W imieniu wszystkich w Disney Television Animation, jesteśmy bardzo zadowoleni z kontynuacji naszej współpracy z Danem i jego inspirującym zespołem - wizjonerskimi producentami, scenarzystami, animatorami, kompozytorami piosenek i reżyserami, którzy bawią i łączą całe pokolenia widzów.

- powiedziała Meredith Roberts, wiceprezydentka działu animacji Disney'a.

Najprzyjemniejsze w mojej karierze było obserwowanie, jak całe pokolenie dzieci i rodziców przyjęło postacie i humor Fineasza i Ferba. Z niecierpliwością czekam na powrót do serialu dla nich i dla całego nowego pokolenia.

- wyznał Povenmire w oświadczeniu.

"Fineasz i Ferb" zadebiutowali na antenie Disney Channel przedpremierową zapowiedzią, wyemitowaną przed drugą częścią "High School Musical" w sierpniu 2007 roku, a oficjalna premiera odbyła się w lutym 2008. Kreskówka była stałą częścią ramówki stacji (oraz jej innego podmiotu, Disney XD) do 2015 roku. W Polsce można go było oglądać od 2009 roku, początkowo na kanale Jetix. Łącznie powstało 129 22-minutowych odcinków oraz filmy pełnometrażowe. Inspiracją dla stworzenia świata, w którym dwóch młodych chłopców tworzy niezwykłe wynalazki w ciągu jednego dnia, a ich pupil, dziobak Pepe, walczy w tym czasie ze złem, było rodzinne miasto Povenmire'a, Mobile w stanie Alabama. Serial został doceniony nie tylko przez widzów, ale też krytyków - zdobył m.in. statuetki Emmy czy Kids Choice Awards.

Więcej o: