Percy Hynes White, aktor z serialu "Wednesday", oskarżany o napaści seksualne. Fani apelują do Ortegi

Percy Hynes White został oskarżony przez kilka kobiet o molestowanie seksualne. Do tych zdarzeń miało dochodzić w czasie, gdy aktor miał 15 lat. Fani serialu "Wednesday" zaczęli domagać się od Netfliksa usunięcia jego postaci z produkcji. Sam aktor do tej pory nie skomentował tych doniesień.

Percy Hynes White zdobył rozpoznawalność dzięki roli Xaviera w serialu "Wednesday". Kilka dni temu w mediach społecznościowych popularny stał się hashtag z jego imieniem i nazwiskiem. Wszystko za sprawą kilku kobiet, które oskarżyły 21-letniego aktora o to, że w przeszłości organizował imprezy, na których miało dochodzić do molestowania seksualnego. 

Zobacz wideo „Wednesday" — nowy serial Netfliksa od Tima Burtona. Jenna Ortega jako Wednesday Addams

Percy Hynes White oskarżany w mediach społecznościowych o molestowanie seksualne. Fani chcą wyrzucić go z serialu "Wednesday" Netfliksa

Kobiety twierdzą, że do zdarzeń tych dochodziło, gdy White i jego koledzy mieli po 15 lat i uczęszczali do liceum w Toronto w Kanadzie. Wówczas chłopcy mieli organizować imprezy, podczas których pojawiał się alkohol i narkotyki. Następnie nastolatkowie mieli namawiać koleżanki do seksu. Jedna z nich twierdzi, że została zgwałcona przez jednego z nastolatków w piwnicy w domu aktora - nie wymienia jednak, by to White był sprawcą. 

Nastolatkowie mieli też nakłaniać koleżanki do robienia nagich zdjęć, by później udostępniać je publicznie. Kobiety udostępniły też zdjęcia konwersacji, jakie miały otrzymywać z profili w mediach społecznościowych założonych na dane aktora. Jak na razie nie ma informacji, by którakolwiek z kobiet zgłosiła swoje zarzuty na policję.

Mimo tego użytkownicy mediów społecznościowych coraz częściej domagają się usunięcia aktora z potwierdzonego przez Netflix drugiego sezonu serialu "Wednesday". 

Sam Percy Hynes White nie skomentował informacji pojawiających się w mediach społecznościowych, ale ograniczył możliwość dodawania komentarzy pod postami na profilu na Instagramie. Ponadto użytkownicy mediów społecznościowych zaczęli komentować zdjęcia Jenny Ortegi, która zagrała tytułową "Wednesday" i apelować do niej, by zajęła stanowisko w tej sprawie - wszystko za sprawą plotek, według których Ortega i White mają być parą. 

Więcej o: