Nowa pogodynka TVN - kim jest Magda Taranta?

W styczniu 2023 do na wizji pojawiła się nowa pogodynka TVN - Magdalena Taranta. Żeby dostać pracę w "Dzień dobry TVN", pokonała tysiąc kandydatek i kandydatów.

Magdalena Taranta wzięła udział w konkursie na nową pogodynkę TVN (lub pogodynka), który został rozstrzygnięty głosami widzów "Dzień dobry TVN" i z udziałem jury, w skład którego weszli Ewa Drzyzga, Bartek Jędrzejak, Tomasz Zubilewicz oraz Damian Michałowski. W finałowej dwójce oprócz Taranty znalazł się także Maciej Redo.

 

Nowa pogodynka TVN to zawodowa aktorka

Magdalena Taranta to aktorka wrocławskiego Teatru Współczesnego. Urodziła się 16 stycznia 1997 roku i pochodzi z Podlasia, spod Białowieży. Jest absolwentką Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, filii we Wrocławiu. W ankiecie zamieszczonej na stronie teatru zdradza na przykład, że gdyby nie była aktorką, chciałaby być masażystką, kocha dźwięk szumu morza, deszczu, pracy silnika elektrycznego, odgłosy pralki i zmywarki, a jej ulubione słowo to "dupcia".

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

W jej resume można przeczytać, że dobrze zna język angielski, a bardzo dobrze rosyjski oraz białoruski. Wśród umiejętności, które mogą przydać się przy kolejnych zadaniach zawodowych, Taranta wymienia m.in. śpiew, tańce narodowe, jazdę na łyżwach, jazdę konną i traktorem. Lubi czytać książki i chodzić na spacery.

 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nowa pogodynka TVN jest mężatką. Siedem lat starszy od żony Tomasz Taranta także jest aktorem - razem grają m.in. w spektaklu "Chamstwo". Aktorkę można było wcześniej zobaczyć też w małej roli m.in. w "Pierwszej miłości".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: