Nowa prezenterka TVP to finalistka Miss Polski. Nie tylko ona jest związana z konkursami piękności

Aleksandra Gronowska została nową prowadzącą serwis informacyjny w TVP Info. Ma za sobą doświadczenie nie tylko w dziennikarstwie, ale również w konkursach piękności. Nie jest to pierwszy przypadek, gdy stacja zatrudnia prezenterki rywalizujące niegdyś o tytuł miss. Kto jeszcze ma podobną przeszłość?

Jak poinformował portal Wirtualne Media, nową prezenterką TVP Info została Aleksandra Gronowska, która już wcześniej stawiała pierwsze kroki w tej stacji. Nie musi się również martwić o kwestie wizerunkowe - poza doświadczeniem zawodowym i odebranym wykształceniem, ma również związek z wyborami Miss Polski.

Marta Kielczyk w 'Wiadomościach'Zabawna symulacja w "Wiadomościach". Ubaw mieli nawet w Chinach

Od trzech lat jest związana z TVP

Gronowska ukończyła finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i na Uniwersytecie Warszawskim, a także studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS. Z Telewizją Polską jest związana od prawie trzech lat - początkowo była reporterką regionalnego TVP3, z którym współpracę rozpoczęła wiosną 2020 roku. Jesienią 2022 roku awansowała i współprowadziła poranne pasmo "Budzi się ludzi" w TVP3 Łódź, przekazywała również informacje w języku angielskim dla TVP World.

Zobacz też: najgorętsze modowe trendy na Avanti24.pl

 
 

Jej relacje już na początkowym etapie pracy w telewizji pojawiały się w TVP Info. Ostatnio otrzymała propozycję, by prowadzić serwis informacyjny w tej stacji. To kolejna nowa twarz, która wcześniej działała w telewizji regionalnej. W grudniu 2022 roku angaż otrzymał znany z "Barw Szczęścia" aktor i reporter TVP Warszawa Krystian Kukułka.

Zobacz wideo Marcelina Zawadzka oburzona "modą na brzydotę"? Mówi wprost o Kaczorowskiej

Nie tylko ona walczyła o tytuł Miss Polski

Zanim podjęła pracę w Telewizji Polskiej, Gronowska startowała w krajowych konkursach piękności. Cztery lata temu została finalistką Miss Polonia, jednak nie porzuciła marzeń o koronie już jako dziennikarka. W 2022 roku znalazła się w piątce najpiękniejszych pretendentek do tytułu Miss Polski.

Marzenia w cele, a cele we wspomnienia. Wdzięczność.

- napisała w poście podsumowującym udział w konkursie.

 

Przypadek nowej prezenterki nie jest jedynym, gdy TVP zatrudnia na reprezentatywne stanowiska kobiety związane z wyborami miss. Ze stacją współpracuje współprowadząca "Pytanie na śniadanie" i "Koło fortuny" Izabela Krzan (Miss Polonia 2016), prezenterka TVP Info Karolina Pajączkowska (Miss Polonia Foto 2012, Miss Studentek 2011, finalistka Miss Exclusive of the World 2012), prezenterka TVP Info Anna Grochowska (finalistka Miss Polski 2008, Miss Foto 2008), a w przeszłości również Marcelina Zawadzka (Miss Polonia 2011), która przez pięć lat prowadziła program śniadaniowy.

metaliczne ubraniaTrendy 2023: ubrania w tych kolorach są intrygujące i bardzo modne! Dodadzą blasku glamour

 

Gronowska zadebiutowała w nowej roli 21 stycznia 2023. Prowadzony przez nią serwis można obejrzeć m.in. w serwisie YouTube.

 
Więcej o: