Alicja Majewska uhonoruje zmarłego jurora "The Voice Senior". Mówi też o stanie zdrowia

Alicja Majewska postanowiła nagrać wideo, na którym dementuje plotki o rzekomo ciężkim stanie zdrowia po przebyciu COVID-19 w grudniu 2022 roku. Zaprasza fanów na koncerty i informuje, że bierze też udział w wyjątkowym projekcie mającym uhonorować zmarłego Witolda Paszta, lidera grupy VOX, który podobnie jak ona zasiadał w jury programu TVP "The Voice Senior".

W najnowszej, czwartej edycji "The Voice Senior" skład jurorski uległ zmianie ze względu na śmierć jednej z opiekujących się uczestnikami gwiazd. Witold Paszt był trenerem w drugiej i trzeciej edycji show w 2021 i 2022 roku. Zmarł niedługo po premierze finałowego odcinka, 18 lutego 2022 w rodzinnym Zamościu. Powodem śmierci były powikłania po COVID-19. Artysta przebył chorobę trzykrotnie. Koronawirus dotknął również zasiadającą w jury programu TVP Alicję Majewską w grudniu 2022 roku.

Zobacz też: najgorętsze modowe trendy na Avanti24.pl

Majewska uspokaja fanów: "Zdrowa jestem"

Media spekulowały, że stan wokalistki jest ciężki, jednak w najnowszym nagraniu zaprzeczyła podobnym plotkom.

 Drodzy państwo, jak widać - zdrowa jestem. Komunikuję to tylko dlatego, że od paru dni docierały do mnie niepokojące pytania o moje zdrowie, bo podobno na różnych portalach były informacje, że strasznie źle się czuję, fatalnie u mnie z głosem i nie wiem, co jeszcze. Informuję, że owszem, miałam problemy, ale to był początek grudnia, lekki Covid, lekka niedyspozycja głosowa i zapewniam, że nie odwołam żadnego koncertu.

- powiedziała Majewska. Dodała też, że plotki prawdopodobnie zapoczątkowała jej wypowiedź, w której przyznała, że "w ferworze pracy i koncertów" czuje się zmęczona. To w związku z potrzebą odpoczynku odmawiała propozycji występów przez 10 dni, ale nie wpłynęło to na dalsze plany.

To nie jest miła informacja, jak państwo kupują bilet z wyprzedzeniem, a potem się dowiadują, że delikwent chory. Więc uspokajam - delikwent jest zdrowy.

- żartowała i zaprosiła fanów na recital "Piosenki Korcza i Andrusa" w maju, ponieważ lutowa data została już wyprzedana. Zapewniła, że w dalszym ciągu będzie udzielać się w telewizji, koncerty odbędą się zgodnie z planem, a w lecie wybierze się na zasłużony urlop. Zaplanowano również niespodziankę nie tylko dla fanów artystki, ale też grupy VOX, która w zeszłym roku straciła swojego lidera.

Zobacz wideo Uczestnik „The Voice Senior" odnalazł siostrę po 50 latach!

Ku pamięci Paszta powstanie ostatni teledysk

Majewska poinformowała, że została zaangażowana do specjalnego projektu mającego uhonorować Witolda Paszta.

Jestem świeżo po nagraniu moich scen do teledysku do piosenki zespołu VOX. To ostatnie nagranie Witka Paszta.

- zakomunikowała w nowym nagraniu na Instagramie. Kilka dni przed jego publikacją wstawiła post, w którym rozszerza temat podjętej współpracy. Powstaje ostatni teledysk VOX ku czci zmarłego wokalisty. Mogły się w niego zaangażować nie tylko gwiazdy estrady, ale też internauci.

 
Klip RAZEM to nie tylko my, artyści! Zgodnie z pomysłem Witka, to do Państwa należy główna w nim rola.Można nagrać się telefonem i pokazać jak muzyka VOXu towarzyszy Państwu dzisiaj. Można nagrać się w samochodzie, w kuchni czy w ukochanym ogrodzie. Ze znajomymi, przyjaciółmi, babciami, rodzicami czy dziećmi! Najważniejsze, abyście Państwo pokazali jak się tym bawicie!

- poinformowała Majewska. Uspokoiła też osoby, które chciałyby dołączyć do projektu, ale mają wątpliwości co do swojego talentu muzycznego. W klipie wykorzystany zostanie wyłącznie obraz. Przyjmowanie zgłoszeń zostało już jednak zakończone. Akcja trwała do 22 stycznia. Oprócz fanów i Alicji Majewskiej w teledysku do "Razem" pojawią się m.in. Izabela Trojanowska i Andrzej Krzywy, wokalista De Mono.

Więcej o: