Decyzją Miszczaka z Polsatu zniknie znany program. Randkowe show trafi do innej stacji

Zmiany w składzie jurorskim "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" to nie ostatnia rewolucja w przypadku rozrywkowej ramówki Polsatu. Dyrektor stacji, Edward Miszczak, podjął decyzję o zakończeniu emisji popularnego programu randkowego. Trafi on jednak do innej stacji. Skąd nagłe zmiany?

Były dyrektor programowy TVN rozpoczął pracę w konkurencyjnym Polsacie w połowie stycznia 2023 roku i od tamtej pory podjął kilka szeroko komentowanych decyzji, m.in. dotyczących zmian prowadzących czy jurorów w lubianym show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", z którym rozstali się Katarzyna Skrzynecka, Michał Wiśniewski i Piotr Gąsowski. Kolejna zmiana również dotyczy popularnego programu, jest jednak bardziej radykalna. Zniknie z anteny.

Zobacz też: najgorętsze modowe trendy na Avanti24.pl

"Love Island" nie będzie emitowane w Polsacie

Zmiany objęły randkowe show "Love Island. Wyspa miłości". Wiadomo jednak, że planowany jest kolejny sezon. W siódmym sezonie o 100 tys. złotych uczestnicy powalczą w słonecznej Hiszpanii. Okazuje się, że premierę będzie mieć w innej stacji.

Nowy sezon show wzmocni wiosenną ofertę programową Czwórki. Jest to początek zmian zaplanowanych dla tej anteny. Szczegóły będziemy przekazywać wkrótce.

- powiedział Edward Miszczak, zapowiadając kolejne zmiany. Powodem decyzji o przeniesieniu programu do TV4 ma być "uatrakcyjnienie ramówki innych kanałów należących do Polsatu". Poprzednie sezony można było także oglądać za pośrednictwem internetowego serwisu Ipla równolegle do emisji w telewizji.

Zobacz wideo "Love Island". Wero i Kuba z szóstej edycji rozstali się. Uczestniczka we łzach

Jakie są zasady randkowego show?

Szósta edycja zakończyła się w październiku 2022 roku. Oparty na brytyjskim formacie format zakłada rywalizację pomiędzy dziesięciorgiem uczestników. W eksperymencie bierze udział 5 kobiet i 5 mężczyzn, którzy spędzają w luksusowej willi kilka tygodni bez dostępu do telefonów komórkowych, Internetu i innych form kontaktu z bliskimi. Mogą korzystać wyłącznie ze specjalnej aplikacji umożliwiającej im m.in tworzenie sond czy eliminację wybranej osoby.

Kandydaci dobierają się w pary. W każdym odcinku mogą zadecydować o zmianie partnera bądź pozostaniu przy obecnym. W odróżnieniu od konkurencyjnego "Hotelu Paradise" "Love Island" jest mocniej nastawione na to, by rozpoczęte w programie związki przetrwały również po zakończeniu emisji. Polską edycję prowadzi Karolina Gilon.

Premiera siódmego sezonu odbędzie się wiosną 2023. r. na antenie stacji TV4.

Więcej o: