Miała 18 lat, gdy wzięła udział w "Top Model". Była najmłodszą uczestniczką. Dziś Anna Bałon ma 30 lat

Ania Bałon zyskała rozpoznawalność za sprawą udziału w programie "Top Model". Pomimo licznych wpadek, najmłodsza z aspirujących modelek dotarła aż do finału show. Wróżono jej karierę w modelingu, lecz ona niespodziewanie zniknęła z show-biznesu.

W 2011 roku na castingu do 2. edycji programu "Top Model" pojawiła się 18-letnia Ania Błon z Opola. Młoda dziewczyna o niezwykle delikatnej urodzie już od pierwszych chwil zyskała sympatię jurorów, którzy nie mieli wątpliwości, że jej wygląd wpisuje się w kanony pożądane w modelingu. Bałon dostała się do domu modelek, a dzięki ciężkiej pracy dotarła aż do finału, w którym zajęła drugie miejsce.

Ania Bałon szybko zyskała popularność. Jej wypowiedzi były hitem w sieci

Udział w programie "Top Model" sprawił, że Ania Bałon szybko zyskała rzeszę wiernych fanów. Choć dziewczynie nie można było odmówić urody, to na sympatię do jej osoby wpłynęła przede wszystkim jej osobowość. Młoda dziewczyna słynęła z licznych wpadek i zabawnych powiedzonek, które szybko stały się hitem w sieci. Najpopularniejsza z nich dotyczyła jej wyglądu, gdyż zanim dostała się do programu, walczyła z nadwagą. — Jaram się tym, że teraz jestem taka szczupła i w ogóle — mówiła w "Top Model".

Z pozoru spokojna i wycofana 18-latka, nie była jednak tak niewinna, jak widzowie mogli przypuszczać. W jednym z odcinków próbowała nawet przechytrzyć swoje przeciwniczki. Gdy mieszkanki domu modelek wzięły udział w konkurencji, w której zadaniem było szybkie wykonanie makijażu, Ania postanowiła pomalować się, zanim przystąpiła do gry, co spotkało się z oburzeniem pozostałych uczestniczek.

Zobacz wideo Małgorzata Leitner o konflikcie z Joanną Krupą. „Mam nadzieję, że."

Finalistka "Top Model" ma już 30 lat. Ania Bałon zrezygnowała z kariery

Po zakończeniu "Top Model" Bałon postanowiła, że nie będzie kontynuować kariery modelki. — Nie każda musi zostać modelką. Z tego, co słyszę, Ania już ma pomysł na siebie — powiedział w rozmowie z "Teleshow" prowadzący "Top Model", Michał Piróg. Niedługo później Bałon przyznała, że faktycznie zdecydowała się na bardziej kreatywną pracę niż pozowanie do zdjęć. — Obecnie mam inne priorytety niż bycie modelką. Wolę pracę w modelingu, ale od strony organizacyjnej. Jest to bardziej kreatywne zajęcie, bardziej rozwijające — mówiła w 2013 roku w "SportEuro".

W tym roku od pamiętnej 2. edycji programu "Top Model" minie 12 lat, a zatem Bałon jest już 30-latką. Choć była modelka przez pewien czas pojawiała się na imprezach branżowych, a nawet gościła w programach śniadaniowych, to niespodziewanie zniknęła z show-biznesu. W rozmowie z serwisem "Party.pl" zdradziła jedynie, że podczas wycieczki do Częstochowy otrzymała dar nawrócenia i przeszła wewnętrzną przemianę. W sieci na próżno szukać jej aktualnych fotografii, a ostatni post na jej profilu na Instagramie pochodzi z 2014 roku.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: